STS

Koniec Pompa Teamu. „Esport nie oddaje”

Wygląda na to, że trwająca wiele lat esportowa historia Pompa Teamu powoli zmierza ku końcowi. Jeden ze współzałożycieli organizacji, Szymon „IsAmU” Kasprzyk ogłosił bowiem, że PT jako marka wycofuje się z esportu, zaś on sam zamierza stworzyć zupełnie nową markę w ramach sklepu odzieżowego. Bez Nitra nie ma Pompy – Miski, po kilku miesiącach przemyśleń […]

Wygląda na to, że trwająca wiele lat esportowa historia Pompa Teamu powoli zmierza ku końcowi. Jeden ze współzałożycieli organizacji, Szymon „IsAmU” Kasprzyk ogłosił bowiem, że PT jako marka wycofuje się z esportu, zaś on sam zamierza stworzyć zupełnie nową markę w ramach sklepu odzieżowego.

Bez Nitra nie ma Pompy

Miski, po kilku miesiącach przemyśleń i po wielu konsultacjach z ludźmi mi bliskimi, postanowiłem, że robię nowy sklep z ciuchami – przyznał Kasprzyk w opublikowanym przez siebie wpisie w mediach społecznościowych. – Początkowo chciałem połączyć świetną jakość 77 i esportowa markę PT, ale bez Nitra w LoL-u odechciało mi się działać w esporcie, tym samym inicjatywa połączenia marek straciła sens. Może nie siedzimy z Wieszakiem, tak jak kiedyś, po 18 godzin na TS-ie, ale bez tej podbródkowej małpy projekt esportowy PT miał bardzo naruszony fundament. Po kilku dniach i rozpisaniu wszystkich „za i przeciw” postanowiłem zrezygnować z drużyny CS – dodał.

Przypomnijmy, że przez lata w Pompie funkcjonował podział, na którego bazie to IsAmU zajmował się sprawami CS:GO, zaś za sekcję League of Legends odpowiedzialny był Szergiusz „Nitrozyniak” Górski. Ten drugi jednak w kwietniu tego roku został bezterminowo zbanowany przez Riot Games za złamanie przepisów dotyczących m.in. toksycznych zachowań. W efekcie LoL-owa Pompa przeszła w ręce Olimpii „komedyji” Cichosz i została przemianowana na PDW. Dywizja Counter-Strike’a miała natomiast własne problemy, chociaż jeszcze niedawno wydawało się, że w PT tworzy się nowy projekt. Gdy jednak Sebastian „fr3nd” Kuśmierz i Mikołaj „mouz” Karolewski zostali przeszli do HONORIS, stało się jasne, że i w tym wypadku happy endu nie będzie.

„Esport nie oddaje”

Wydaje mi się, ze z Nitrem zrobiliśmy dużo dla polskiego esportu i najbardziej mnie cieszy, że nasi zawodnicy dziś grają w topowych drużynach. Zawsze ślepo wierzyłem, że esport odda, że naklejka na Dragon Lore, że sukcesy międzynarodowe, ale rzeczywistości mnie zweryfikowała i z przykrością stwierdzam, że esport nie oddaje – stwierdził w gorzki sposób IsAmU. Jednocześnie zapowiedział on narodziny nowej marki o nazwie Thenowear, która ma ruszyć na przełomie września i października. – Sklep będzie zupełnie osobną marką. Z racji tego, że odchodzimy od esportu, zrezygnowaliśmy z łączenia 77 i PT, bo miałoby to sens tylko wtedy, kiedy ja i Wujo dalej byśmy posiadali esportowe drużyny – zauważył Kasprzyk.

Pompa przez lata obecna była na krajowych salonach zarówno w Counter-Strike’u, jak i League of Legends, aczkolwiek w przeszłości działała również w obrębie takich gier, jak m.in. Quake Champions, Fortnite, PUBG czy też Zula. Najwięcej sukcesów odnosiła jednak w LoL-u, gdzie zdobywała medale m.in. w Pucharze Polski Cybersport, ESL Mistrzostwach Polski, Polskiej Lidze Esportowej oraz Ultralidze, a w 2020 roku zagrała nawet na European Masters.

Tagi: ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

CLEANTmix znika z esportowej mapy Polski

Wakacje to na scenie Counter-Strike'a często czas mniej lub bardziej znaczących zmian. Niestety w wypadku niektórych jest to również okres pożegnań –...