Jeszcze do niedawna wydawało się, że w 38. sezonie ESEA Premier zobaczymy zaledwie dwa rodzime składy CS:GO. Dziś jednak wiemy już, że liczba ta będzie o jeden wyższa, bo mimo ostatnich zawirowań w rozgrywkach pozostanie Anonymo Esports.

Zawirowania związane z utrzymaniem

Przypomnijmy, że scenariusz w kwestii podopiecznych Adriana "imd" Piepera zmieniał się już kilkukrotnie. Najpierw zagrożeni byli oni bezpośrednim spadkiem, ale dzięki zwycięstwu z Nemigą Gaming dostali się do baraży. Niemniej w tych przegrali dwa mecze, z DBL Poney oraz Sprout, przez co miał ich czekać spadek. Ale i ten został odłożony w czasie, bo organizatorzy zadecydowali o rozegraniu dodatkowego spotkania pomiędzy Apeks a Anonymo właśnie, którego triumfator miał rzutem na taśmę wywalczyć sobie utrzymanie na drugim poziomie rozgrywkowym. Ostatecznie jednak do żadnego spotkania nie dojdzie, bo... utrzymały się oba zespoły.

Nikt nie grał i wszyscy szczęśliwi

Dlaczego? Cóż, jedno miejsce wolne było już wcześniej, ale teraz zwolniło się również drugie, bo zajmujące je dotychczas BIG dzięki wysokiej pozycji w rankingu ESL otrzymało zaproszenie do ESL Pro League. – No i to jest klasa. Człowiek na wakacjach i nie musi grać meczu o awans do Premier. Utrzymanie zapewnione – skomentował w swoim stylu Janusz "Snax" Pogorzelski. Tak czy inaczej, 28-latek ma powody do zadowolenia, bo już za trzy tygodnie on i jego koledzy po raz kolejny przystąpią do gry o przepustkę do CS-owego raju, czyli ESL Pro League, a wraz z nimi o ten przywilej rywalizować będą również Wisła All iN! Games Kraków i x-kom AGO.

Lista uczestników ESEA Premier Season 38:

Akuma Anonymo Esports Apeks Team BLINK
DBL Poney Endpoint CeX forZe GamerLegion
LDLC OL Movistar Riders Sangal Esports SAW
SKADE Sprout Wisła All iN! x-kom AGO

38. sezon ESEA Premier rozpocznie się 17 sierpnia. Podczas niego walka toczyć się będzie nie tylko o mistrzowski tytuł i 20 tysięcy dolarów, ale również i o przepustkę do elitarnej ESL Pro League Season 15, po którą sięgnie jednak tylko zespół z pierwszego miejsca.