Po siedmiu tygodniach emocji związanych z fazą zasadniczą szóstego sezonu Ultraligi czas na play-offy. Te rozpoczną się od prawdziwego szlagieru, którego stawka będzie niemała, bowiem zwycięzca zakwalifikuje się do drugiej rundy drabinki wygranych, gdzie zmierzy się z AGO ROGUE. Takowy awans jest jednoznaczny z zaklepaniem miejsca co najmniej w play-inach nadchodzącego European Masters. O nie powalczą dziś reprezentanci PDW oraz Teamu ESCA Gaming.

Wtorek, 27 lipca
17:30 PDW vs Team ESCA Gaming BO5

Wszystko o Ultralidze:


PDW z nadzieją na pierwszą wygraną z Kameleonami

Podopieczni Adriana "Zeturala" Dziadkowca raczej nie wspominają zbyt miło potyczek z Kameleonami. W rundzie zasadniczej obie zostały przez nich przegrane. Kompozycje wybierane przez Dawida "Dawidsonka" Trojanowskiego świetnie skalowały pod późniejszą fazę rozgrywki i choć PDW próbowało się temu przeciwstawić, to ESCA i tak zgarniała zwycięstwa.

Wspomnieliśmy o skalowaniu, które jest najczęściej wybieraną strategią przez podopiecznych Mikołaja "Vounghuarda" Truszczyńskiego. W starciach BO1 trudno jest rozpracować podejście takich rywali, jednakże w serii BO5 wysoce prawdopodobne, że doświadczony sztab PDW znajdzie kilka sposobów na oponentów. ESCA niewątpliwie będzie dzisiaj liczyła na świetną dyspozycję swojego midlanera i Mateusza "Jaqena" Górala. Pierwszy z nich często był kluczowym elementem walk drużynowych, za to toplaner nieraz potrafił wyciągnąć swój zespół z największych opresji, tak jak chociażby w ostatnim meczu z Komil & Friends.

PDW na przestrzeni fazy zasadniczej szóstego sezonu Ultraligi zyskało miano bardzo niestabilnej ekipy. Trudno się temu dziwić, bowiem większość kolejek skończyła ona z rezultatem 1-1. Niemniej nie sposób nie odnieść wrażenia, że w zeszłym tygodniu zaczęła ona wyglądać lepiej, co pokazują pewne triumfy nad devils.one oraz KnF. W szeregach zespołu najbardziej imponują Mateusz "Czajek" Czajka oraz Bruno "Bruness" Freund, którzy często byli jego motorem napędowym. Czy tak będzie również dziś? Przekonamy się już za parę godzin.

CZYTAJ TEŻ:
Wyraźna czerwień, mocny Gnar i rekordowy Lucker. Statystyki fazy grupowej Ultraligi

Start dzisiejszych rozgrywek już o 17:30. Transmisja rozpocznie się pół godziny wcześniej i będzie dostępna na kanałach Polsat Games w serwisie TwitchYouTube oraz w telewizji. Po więcej informacji dotyczących szóstego sezonu zapraszamy do naszej relacji tekstowej: