STS
piratesports

piratesports wróci do Ultraligi? Piraci już z miejscem w barażach

Minął już prawie rok, od kiedy piratesports wypadło z Ultraligi. Przegrana z drużyną „soon to be named” w barażach po czwartym sezonie UL oznaczała, że kolejny sezon Piraci musieli spędzić w drugiej dywizji rozgrywkowej (a później okazało się, że nawet dwa sezony w związku ze zmianą formatu i wprowadzeniem Punktów Sezonowych). Niewykluczone jednak, że już wkrótce piratesports wróci do najwyższego szczebla walki o mistrzostwo Polski w League of Legends.

piratesports lepsze od DSS w play-offach 2. dywizji Ultraligi

We wtorek Piraci zmierzyli się z Domem Spokojnej Starości w meczu drugiej rundy drabinki przegranych drugiej dywizji Ultraligi. Stawką było nie tylko miejsce w finale play-offów, ale też powiększenie swojej puli punktów sezonowych o kolejnych dziesięć. I właśnie dzięki tym punktom piratesports może być spokojne o miejsce w Turnieju Promocyjnym, czyli barażach o awans do najwyższego szczebla rozgrywek. Dzięki wtorkowej wygranej Piraci zrównali się z DSS na pierwszej pozycji w rankingu zdobytych oczek, a ponieważ zgarnęli ich więcej w letnim sezonie, są plasowani jeszcze wyżej przy wyborze drużyn do baraży. Mało tego, nikt w tym rankingu już ich nie wyprzedzi, co oznacza, że albo awansują do Turnieju Promocyjnego jako zwycięzcy play-offów, albo dzięki zdobyciu największej liczby PS.

Tym samym na chwilę obecną znamy już trzech uczestników baraży. Są nimi broniące swojego miejsca w Ultralidze Komil & Friends oraz Gentlemen’s Gaming, a także wspomniane już piratesports. Listę drużyn walczących o slot w siódmym sezonie Ultraligi zamknie NRAX Esports albo Dom Spokojnej Starości – zależnie od wyniku środowego finału pomiędzy NRAX i ARR. W przypadku wygranej Piratów radować będzie się mógł DSS, natomiast przy zwycięstwie NRAX to ekipa Michała „Misia” Kopacza awansuje do Turnieju Promocyjnego. Kiedy zostaną rozegrane baraże – tego na chwilę obecną nie wiadomo, pewne jednak jest, że w ich ramach czekają nas dwa mecze BO5, a w każdym z nich broniący swojego miejsca zagra z drużyną walczącą o promocję z drugiej dywizji. Prawo wyboru swojego rywala będą mieli Komil & Friends dzięki zdobyciu większej liczby Punktów Sezonowych w sezonie szóstym Ultraligi (choć ważniejsza jest suma, to KNF oraz GGM miały tyle samo PS, przez co liczyło się, kto zdobył ich więcej w ostatniej, letniej edycji).

Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Ultraliga: ESCA pokonana. PDW zagra na EUM

Pierwszy mecz play-offów Ultraligi właśnie dobiegł końca, a my poznaliśmy już przyszłego przeciwnika AGO ROGUE. Ze starcia pomiędzy Teamem ESCA Gaming...