Coraz więcej dobrych informacji napływa do nas zza granicy. Ostatnio dowiedzieliśmy się, że Damian "Arces" Osuch i jego PENTA 1860 oraz Paweł "Czekolad" Szczepanik z Jakubem "bezumem" Iwanickim i ich mousesports zapewnili sobie miejsca na najbliższej edycji European Masters. Wczoraj wieczorem do tego grona dołączyło Karmine Corp z Jakubem "Cinkrofem" Rokickim na czele. Ekipa Polaka będzie miała szansę, by zgarnąć drugi w 2021 puchar EU Masters.

Cinkrof z szansą na podwójny triumf w EU Masters

Każdy, kto śledził minioną edycję EU Masters wie, że jej aktualnym mistrzem jest właśnie Karmine Corp. Reprezentanci francuskiej organizacji pokonali wtedy BT Excel 3:1. Polski leśnik ma zatem nie lada okazję, aby utrzymać mistrzowski tytuł i triumfować podczas obydwu edycji w bieżącym roku. O to, aby tak się nie stało, z pewnością powalczą inne ekipy z Europejskich Lig Regionalnych.

Podopieczni Yanisa "Strikera" Kelli pierwsze miejsce w sezonie regularnym La Ligue Française przypieczętowali wczorajszym zwycięstwem z Teamem BDS. KCorp przez pierwszą połowę splitu było niepokonane, jednak druga część rywalizacji obnażyła kilka problemów ekipy. Mimo to drużyna byłego reprezentanta devils.one znów będzie jednym z głównych faworytów do sięgnięcia po puchar EUM. Data letniej edycji zmagań nie jest jeszcze znana.

Dziewięciu uczestników wyłonionych

Na ten moment znamy już dziewięciu uczestników European Masters 2021 Summer. Oprócz PENTA 1860, mousesports (Niemcy, Austria i Szwajcaria) i Karmine Corp (Francja), pewni występu w europejskim turnieju League of Legends są także AGO ROGUE i PDW (Ultraliga), Anorthosis Famagusta Esports i Team Phantasma (Grecja i Cypr), a także Karma Clan Esports i White Dragons (Portugalia).

Dotychczas nie ujawniono terminu rozegrania kolejnej edycji EU Masters.