Po kilku dniach przerwy rywalizacja na wysokim poziomie powraca. Przed nami europejskie VALORANT Champions Tour Challengers 2, podczas którego osiem formacji walczyć będzie o dwa bilety na nadchodzące finały dla Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki.

Ostatni Polak na polu bitwy

W owej ósemce znalazło się również Rix.GG Thunder, czyli zespół Mikołaja "Mickebwoya" Chojnackiego. Polak i jego koledzy brali już udział w Challengers 1, ale wówczas nie wygrali ani jednego meczu i w efekcie nie wywalczyli awansu. Teraz teoretycznie powinno być nieco łatwiej, bo w stawce nie ma już Acend i G2 Esports, które kilka tygodni temu wyrzuciły podopiecznych brytyjskiej organizacji za burtę, ale na owym duecie wymagający rywale się nie kończą. Przecież już pierwszą przeszkodą na drodze ekipy Mickebwoya będzie Vodafone Giants, które mimo gry w eksperymentalnym składzie pokazało się z dobrej strony podczas niedawnych eliminacji i ma wszelkie argumenty, by tym razem stać się czarnym koniem zawodów.

W akcji zobaczymy również Team Liquid i Fnatic, które jeszcze w maju reprezentowały Europę podczas VCT Masters na Islandii. Obecnie jednak obie drużyny zdają się być w dołku i wciąż daleko im od wyjazdu na trzecie zawody Masters w Berlinie. Niemniej nieznacznie przybliżyć je do tego mogą ewentualne zwycięstwa nad odpowiednio Teamem Vitality i Alliance. W międzyczasie na serwerze zameldują się również Francuzi z Teamu BDS, którzy podejmą TENSTAR. Co warte wspomnienia, rywalizacja w ramach Challengers 2 toczyć się będzie w obrębie drabinki podwójnej eliminacji, co oznacza, że nawet jedna porażka nie przekreśli ostatecznie szans na awans.

Środowy harmonogram prezentuje się następująco:

28 lipca
14:00 Team BDS vs TENSTAR BO3
14:00 Team Liquid vs Team Vitality BO3
16:00 Rix.GG Thunder vs Vodafone Giants BO3
16:00 Fnatic vs Alliance BO3
18:00 1. runda drabinki przegranych BO3
18:00 1. runda drabinki przegranych BO3

Wybrane mecze wraz z angielskim komentarzem oglądać będzie można na oficjalnym kanale VALORANTA na Twitchu.