Rix.GG Thunder, którego zawodnikiem jest Mikołaj "Mickebwoy" Chojnacki, przetrwało pierwszy dzień europejskiego VALORANT Champions Tour Challengers 2. Nie obyło się jednak bez porażki, która odebrała ekipie Polaka margines błędu.

Rix.GG spada do dolnej drabinki

Podopieczni brytyjskiej organizacji swoją przygodę z zawodami zaczęli od meczu z Vodafone Giants i jeszcze przed pierwszym gwizdkiem było jasne, że o wygraną będzie trudno. I faktycznie było, bo Giganci od początku do końca kontrolowali przebieg potyczki i bez większych problemów zgarnęli dla siebie obie mapy, tj. Split i Bind. Po tej porażce Mickebwoy i spółka spadli do dolnej drabinki, gdzie nie było już miejsca na żadne potknięcie. Na swoje szczęście jednak gracze Rix.GG podczas drugiego środowego pojedynku okazali się górą, bo ich wyższość musiało uznać Alliance. I tym razem wszystko zamknęło się przy wyniku 2:0, aczkolwiek samo spotkanie było naprawdę zacięte. Najlepszym dowodem niech będzie na to fakt, że rywale ekipy Polaka dwukrotnie byli o krok od doprowadzenia do dogrywki, ale dwukrotnie też przegrywali na ostatniej prostej i tym samym pożegnali się już z turniejem.

Za burtą znalazł się również Team Vitality, co z pewnością będzie sporym rozczarowaniem dla włodarzy francuskiej formacji. Przecież to oni w zamkniętych eliminacjach okazali się lepsi zarówno od Ninjas in Pyjamas, jak i Teamu Heretics – i to mimo gry ze zmiennikiem, Mohamedem "shalabym" Shalabym. Wczoraj jednak popularne Pszczoły dwukrotnie musiały przełknąć gorzką pigułkę porażki. Najpierw po wyrównanym meczu okazały się słabsze od Teamu Liquid, następnie zaś, już po o wiele bardziej jednostronnej potyczce, zostały pozostawione w pokonanym polu przez Team BDS. Podopieczni Arthura "pm" Guillermeta mają więc sporo do przemyślenia, bo ich udział w trzecim etapie VCT dobiegł właśnie końca.

Komplet środowych wyników prezentuje się następująco:

28 lipca
14:00 Team BDS 1:2 TENSTAR Breeze 3:13
Haven 13:9
Icebox 10:13
14:00 Team Liquid 2:1 Team Vitality Bind 11:13
Split 13:3
Breeze 13:9
16:00 Rix.GG Thunder 0:2 Vodafone Giants Split 7:13
Bind 9:13
16:00 Fnatic 2:0 Alliance Haven 14:12
Icebox 13:7
18:00 Team BDS 2:0 Team Vitality Bind 13:9
Icebox 13:6
18:00 Rix.GG Thunder 2:0 Alliance Haven 13:11
Breeze 13:11

Walka o awans trwa

Dziś przed nami kolejne spotkania. Jako pierwsze o godzinie 17:00 na serwerze zameldują się drużyny nadal rywalizujące w górnej drabince. Wtedy to TENSTAR podejmie Team Liquid, zaś Vodafone Giants zmierzą się z Fnatic. Wygrani tych pojedynków zapewnią sobie miejsce w finale górnego bracketu, przegrani natomiast spadną do drabinki dolnej. Tam na swoich rywali już teraz czekają Team BDS, a także Mickebwoy i jego Rix.GG Thunder. Jeżeli chodzi o ekipę Polaka, to ta walkę o życie stoczy ze wspomnianymi już TENSTAR lub też Liquid. I w obu wypadkach bynajmniej nie będzie faworytem.

Czwartkowy harmonogram prezentuje się następująco:

29 lipca
17:00 TENSTAR vs Team Liquid BO3
17:00 Vodafone Giants vs Fnatic BO3
19:00 Team BDS vs Fnatic/Giants BO3
19:00 Rix.GG Thunder vs TENSTAR/Liquid BO3

Wybrane mecze wraz z angielskim komentarzem oglądać będzie można na oficjalnym kanale VALORANTA na Twitchu.