STS
fot. Izako Boars

Szejn i siuhy zagrają w Kijowie – mouz NXT z awansem na lanowe finały WePlay Academy League

Co prawda faza zasadnicza pierwszej odsłony WePlay Academy League kończy się dopiero w niedzielę, ale gracze mouz NXT już dziś mają powody do świętowania. Jako pierwsi zapewnili oni sobie bowiem awans na lanowe finały w Kijowie. Wygrana z NAVI dała awans Kamil „siuhy” Szkaradek, Hubert „Szejn” Światły i ich koledzy zdobycie biletu do stolicy Ukrainy […]

Co prawda faza zasadnicza pierwszej odsłony WePlay Academy League kończy się dopiero w niedzielę, ale gracze mouz NXT już dziś mają powody do świętowania. Jako pierwsi zapewnili oni sobie bowiem awans na lanowe finały w Kijowie.

Wygrana z NAVI dała awans

Kamil „siuhy” Szkaradek, Hubert „Szejn” Światły i ich koledzy zdobycie biletu do stolicy Ukrainy przypieczętowali w piątek, pokonując NAVI Junior. Samo spotkanie bynajmniej nie było łatwe, bo zespół z Europy Wschodniej wykazał się ogromną wolą walki. Z pantałyku nie zbił go nawet fakt, że po pierwszej połowie przegrywał aż 3:12 – po przejściu do obrony ekipa Ilyi „m0NESY’EGO” Osipova ruszyła po comeback i wcale nie była tak daleko od osiągnięcia swojego celu. Ba, w pewnym momencie to akademia Natus Vincere wyszła na prowadzenie wynikiem 14:13, ale wtedy trzy decydujące ciosy zadały popularne Myszy, które tym samym rzutem na taśmę zatriumfowały w stosunku 16:14.

W efekcie drużyna naszych rodaków po dwunastu spotkaniach może pochwalić się zdobyciem 27 punktów. Z matematycznego punktu widzenia wyprzedzić ją mogą więc już tylko BIG. OMEN Academy i Young Ninjas, które do drugiego składu mousesports tracą odpowiednio trzy i sześć oczek. Teoretycznie taką samą jak mouz zdobycz punktową nadal mogą ustrzelić jeszcze gracze Fnatic Rising, ale zaliczyli oni po dwie porażki z podopiecznymi niemieckiej organizacji, co oznacza, że nawet przy podobnym dorobku i tak ich nie przegonią. Tym samym polski duet może mieć pewność, że nie spadnie już poniżej trzeciego miejsca, a to właśnie czołowa trójka nagrodzona zostanie bezpośrednim awansem na finałowy turniej.

Tabela WePlay Academy League po siedmiu kolejkach:

# Drużyna Bilans spotkań Bilans rund +/- rundy Punkty
1. mouz NXT 9 – 3 183 – 155 +28 27
2. BIG. OMEN Academy 8 – 4 160 – 137 +23 24
3. Young Ninjas 7 – 4 157 – 114 +43 21
4. Fnatic Rising 6 – 5 165 – 157 +8 18
5. NAVI Junior 6 – 6 158 – 140 +18 18
6. Astralis Talent 4 – 7 122 – 150 -28 12
7. VP.Prodigy 3 – 8 136 – 176 -40 9
8. FURIA Academy 3 – 9 127 – 179 -52 9
Legenda:
 Awans na lanowe finały
 Awans do fazy play-in
 Brak awansu

Lanowe finały WePlay Academy League odbędą się między 27 a 29 sierpnia w kijowskiej WePlay Esports Arenie. Udział w nich wezmą w sumie cztery drużyny, które rywalizować będą o łączną pulę nagród w wysokości 88 tysięcy dolarów.

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Selfmade obudził w sobie bestię. Vitality wygrywa ważny mecz z Schalke w LEC

Superweek w League of Legends European Championship rozpoczął pojedynek pomiędzy Teamem Vitality oraz FC Schalke 04 Esports. Poprzednim razem to Pszcz...