STS
fot. Riot Games/Michał Konkol

Jankos wygrał dla Selfmade’a. EXCEL trzeci rok z rzędu bez play-offów LEC

Klątwa EXCEL Esports trwa. W ostatnim meczu fazy zasadniczej League of Legends European Championship Summer Split 2021 brytyjska formacja przegrała z G2 Esports mimo przewagi w początkowym etapie rozgrywki. Niepowodzenie to oznacza, iż podopiecznych Joeya „YoungBucka” Steltenpoola ponownie zabraknie w fazie pucharowej. Ponownie, bo od pojawienia się we franczyzowej lidze EXCEL już sześciokrotnie próbowało dopiąć swego i sześciokrotnie zawiodło. Z dramatu jednych cieszą się drudzy, w tym także my. Dzisiejszy triumf Marcina „Jankosa” Jankowskiego oznacza, że awans do play-offów dosłownie w ostatniej chwili wyrwał sobie Team Vitality Oskara „Selfmade’a” Boderka.

G2 Esports 1:0 EXCEL
Wunder
Dr. Mundo
Kryze
Lillia
Jankos
Lee Sin
Markoon
Volibear
Caps
Lissandra
Nukeduck
LeBlanc
Rekkles
Tristana
Patrik
Draven
Mikyx
Thresh
Advienne
Braum

Dawno niewidziana Lissandra, na topie Lillia, do tego jeszcze Draven i LeBlanc – krótko mówiąc, nie był to draft typowy dla miłościwie panującej nam mety. To właśnie Wiedźma Lodu jako pierwsza trafiła do grobu, bo Rasmus „Caps” Winther postanowił wskoczyć pod wieżę rywala i nie dość, że przypłacił to życiem, to jeszcze stracił oba Czary Przywoływacza. Początek gry układał się zresztą po myśli EXCEL, które zgarnęło eliminację również na bocie, a dodatkowo poskromiło Heralda. A potem przez pewien czas działo się naprawdę niewiele. Dopiero w 15. minucie G2 zajęło się pierwszym smokiem, poniekąd godząc się z utratą wieży na bocie. Na pocieszenie Martin „Rekkles” Larsson odesłał do fontanny przeciwnego leśnika. Patrik „Patrik” Jírů nie pozostawał jednak w tyle za Szwedem, stanowiąc ogromne zagrożenie dla Samurajów. Tylko co z tego, skoro reprezentanci brytyjskiej organizacji w 22. minucie popełnili tragiczny w skutkach błąd? Mając przewagę sytuacyjną, EXCEL przesadziło z agresją i stało się łatwym łupem dla flankującego od tyłu G2. Od tego momentu Jankos i jego kumple kontrolowali rozgrywkę i po nieco ponad trzydziestu minutach rywalizacji zakończyli sezon rywala. W play-offach zagra Team Vitality!

Końcowy układ tabeli fazy zasadniczej LEC 2021 Summer Split znajdziecie w naszej relacji tekstowej:

Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Vander, Misfits Gaming, LEC 2021 Summer Split

Tańce na midzie, szybkie tempo i wygrana MAD Lions z Misfits w meczu... o nic

W czwartym niedzielnym meczu w ramach League of Legends European Championship zmierzyły się MAD Lions oraz Misfits Gaming. Spotkanie to było... intere...