Emocje na polskiej scenie League of Legends zaczynają sięgać zenitu przed jutrzejszym starciem między Teamem ESCA Gaming oraz Illuminar Gaming w Ultralidze. Zwycięzca pojedzie bowiem na European Masters, a przegrany zakończy sezon. Zanim jednak będziemy mogli oglądać ten mecz, czeka nas przystawka w postaci dzisiejszej batalii. Przystawka nie byle jaka, wszak o miejsce w finale powalczą PDW oraz AGO ROGUE.

Wtorek, 3 sierpnia
17:30 PDW vs AGO ROGUE BO5

Wszystko o Ultralidze:


Historia lubi się powtarzać

Historycznie rzecz biorąc, podopieczni Adriana "Zeturala" Dziadkowca nie mają żadnych szans z mistrzami Polski. W fazie zasadniczej szóstego sezonu nadwiślańskich rozgrywek górą dwukrotnie byli zawodnicy AGO ROGUE, chociaż oba spotkania były dosyć wyrównane (poza drugą połową potyczki z piątego tygodnia). Co więcej, sięgnijmy pamięcią jeszcze dalej. Akademia Łotrzyków w ostatnich dwóch sezonach kończyła na pierwszym miejscu i wygrywała swoją pierwszą serię w play-offach, automatycznie kwalifikując się do finału. Ostatnim razem sytuacja wyglądała inaczej w trzecim sezonie, kiedy to RGO zaczęło fazę pucharową od porażki ze swoim nemezis – K1CK. Nemezis, które jako jedyne potrafiło je pokonać w play-offach.

Czy PDW może doprowadzić do sensacji?

K1CK z Ultraligi odpadło jednak tydzień temu. Tak więc dzisiejszy ewentualny triumf PDW byłby iście historycznym wydarzeniem. Nie będzie ono na pewno faworyzowane u bukmacherów, niemniej w serii z Kameleonami pokazało, że potrafi odnaleźć się w serii BO5 i zagrać jak dobrze zorganizowany kolektyw. W szeregach najnowszej organizacji w polskim League of Legends znajdziemy masę talentu, w tym Mateusza "Czajka" Czajkę. Midlaner kilkakrotnie był wybierany MVP podczas fazy zasadniczej Ultraligi. Tytuł ten zdobył także po pokonaniu TEG w play-offach. Jeżeli PDW ma dzisiaj pokonać mistrzów Polski, to ponownie musi wejść na wyżyny swoich umiejętności.

Nie można również ujmować umiejętności Jakubowi "Sinmivakowi" Ruckiemu i spółce. Nie bez powodu AGO ROGUE zdominowało regularny etap rozgrywek jak i cały poprzedni sezon Mistrzostw Polski, co przełożyło się między innymi na to, że w cotygodniowych piątkach kolejki widywaliśmy zawodników w niebieskich koszulkach. Każdy chciałby zobaczyć pełną serię, ale czy tak się stanie? Akademia Łotrzyków jest zdecydowanym faworytem, dlatego jej ewentualna klęska byłaby sporym zaskoczeniem.

Start dzisiejszego meczu już o 17:30. Transmisja rozpocznie się pół godziny wcześniej i będzie dostępna na kanałach Polsat Games w serwisie TwitchYouTube oraz w telewizji. Po więcej informacji dotyczących szóstego sezonu zapraszamy do naszej relacji tekstowej: