Dzisiaj w finale drabinki wygranych w Ultralidze zmierzyło się PDW oraz AGO ROGUE. W walce o awans do najlepszej dwójki turnieju lepsza okazała się ekipa Mateusza "Czajka" Czajki. Takiego wyniku nie spodziewał się chyba nikt, a jeśli już ktoś przewidywał 3:0, to na korzyść mistrzów Ultraligi. PDW zaskoczyło w drafcie, walkach drużynowych oraz pewnością siebie w starciu z niewątpliwymi faworytami.

PDW 3:0 AGO ROGUE
PDW 1:0 RGO
Color
Camille
Sinmivak
Renekton
Bruness
Nocturne
Nocturne Lurox
Lee Sin
Czajek
Twisted Fate
Chres
Graves
Odi11
Ziggs
Lucker
Xerath
kubYD
Trundle
Pyrka
Tahm Kench

Draft w pierwszej grze był niezwykle odważny po obu stronach. Obrońcy tytułu zdecydowali się m.in. na Gravesa na midzie oraz Xeratha na bocie, podczas gdy na dolnej alejce PDW mogliśmy zobaczyć duet Trundle'a i Ziggsa. Pierwsza krew padła bardzo szybko, bo już w trzeciej minucie. Złoto za to zabójstwo wpadło na konto Jakuba "kubYDa" Grobelnego. Chwilę później wspierający wraz z leśnikiem odwiedzili też środek mapy, by wyeliminować wrogiego midlanera. Lukas "Lurox" Thoma odpowiedział gankiem na dole, gdzie udało mu się wysłać do fontanny Adriana "Odi11ego" Kruka. AGO wydawało się zaskoczone szybką agresją rywali i długo nie mogło znaleźć właściwej odpowiedzi.

W 10. minucie doszło do pierwszej większej walki drużynowej, która rozpoczęła się od obrony Herolda. W teamfightcie PDW usunęło aż czterech przeciwników i wzięło tego potwora. Ten został puszczony na bocie, gdzie oprócz pierwszej zniszczonej struktury padły też kolejne dwa trupy dla ekipy Mateusza "Czajka" Czajki. Kiedy minął kwadrans, reprezentanci najmłodszej organizacji w Ultralidze mieli już cztery tysiące sztuk złota przewagi.

W 23. minucie doszło do starcia, które zadecydowało o dalszych losach tego spotkania. Bruno "Bruness" Freund i kubYD świetnie zainicjowali walkę na środkowej alei, dzięki czemu wszyscy zawodnicy akademii Łotrzyków zniknęli z powierzchni Riftu. Chwilę później Czajek i spółka przejęli Barona Nashora i przystąpili do szturmu na bazę rywali. Droga do Nexusa była jednak długa i usłana wieloma przeszkodami, ponieważ mistrzowie Ultraligi bronili się przez dobrych kilka minut. Dopiero w 32. minucie udało się wygrać pojedynek i roznieść wrogi rdzeń.

PDW 1:0 RGO
Color
Jax
Sinmivak
Camille
Bruness
Lee Sin
Lurox
Viego
Czajek
Twisted Fate
Chres
Galio
Odi11
Tristana
Lucker
Samira
kubYD
Trundle
Pyrka
Leona

Sebastian "Color" Czyżyk niemalże pożegnał się z życiem już w czwartej minucie. Lurox uderzył jednak swoim Błyskiem w ścianę i toplaner PDW wyszedł z opresji. Chwilę później leśnik AGO i tak zgarnął pierwszą krew po odwiedzinach u Czajka. Bruness bardzo szybko odpowiedział na dole, gdzie pomógł swojemu strzelcowi zabić Leonę. Następnie ekipa z niebieskiej strony ruszyła wspólnie po pierwszego Herolda. Premierowy smok trafił jednak na konto mistrzów Ultraligi.

W 20. minucie doszło do kluczowej walki, w której bilet na podróż do fontanny otrzymało dwóch zawodników PDW. Dzięki temu AGO wzięło trzeciego smoka i zaczęło też ostrzyć zęby na Barona Nashora. W teamfightcie przy środkowej alei Color i spółka ostudzili zapał obrońców tytułu i wyeliminowali aż czterech rywali. Wskutek tego to oni mogli przejąć fioletowe wzmocnienie. Chwilę później doszło do kolejnego starcia, w którym RGO zemściło się za porażkę w poprzedniej bitce.

Kiedy minęło pół godziny rozgrywki, drużyna z Czajkiem na pokładzie ponownie wygrała pojedynek na środku. Akademia Łotrzyków wyglądała na zagubioną po inicjacjach wrogów. Tristana była tak rozpędzona, że pozycjonowanie się w starciach było dla ekipy Damiana "Luckera" Konefała niezwykle trudne. Ostatecznie PDW usunęło swoich rywali jeszcze jeden raz i w końcu zniszczyło wrogi Nexus.

AGO ROGUE 0:1 PDW
Sinmivak
Mundo
Color
Camille
Lurox
Viego
Nocturne Bruness
Nocturne
Chres
LeBlanc
Czajek
Malzahar
Lucker
Ezreal
Odi11
Kog'Maw
Pyrka
Braum
kubYD
Leona

W trzeciej potyczce PDW znowu zaskoczyło nas w fazie wyboru postaci. Malzahar na midzie i Kog'Maw na dolnej alei to niestandardowy draft i dość odważny ruch. Chres "Chres" Laursen wraz z kolegami z drużyny odwiedził topa już w szóstej minucie. W wyniku szybkiego zanurkowania pod wieżą Color oddał pierwszą krew leśnikowi z ekipy przeciwnej. Następnie obrońcy mistrzowskiego tytułu zwrócili się w stronę premierowego smoka. Czajek padł ofiarą agresywnej zagrywki ze strony zespołu czerwonego. Bruness musiał jakoś odpowiedzieć i zdecydował się na gank na górnej alei, gdzie pomógł swojemu toplanerowi wyrównać rachunki na linii.

W okolicach 10. minuty obaj sololanerzy organizacji Olimpii "komedyji" Cichosz oddali swoje życie po dość pochopnej decyzji o walce z trzema rywalami. Wkrótce przewaga AGO ROUGE wzrosła do trzech tysięcy i coraz trudniej było ekipie Czajka mierzyć się z rozpędzonym Viego. Podczas starcia o trzeciego smoka w grze Brunessowi udało się ukraść potwora po bohaterskiej akcji samobójczej. PDW później udało się zgarnąć parę zabójstw, ale przewaga w złocie dla RGO wciąż była spora.

W 23. mistrzowie Ultraligi mogli przejąć Smoczą Duszę. Bruness świetnie jednak zainicjował walkę i wszedł w sam środek drużyny przeciwnej. kubYD zatrzymał pędzącą na Odi11ego LeBlanc i dzięki temu Kog'Maw mógł zadać ogromne obrażenia podczas teamfightu. To zapewniło PDW nie tylko smoka, ale także Barona Nashora i nagle ogromna przewaga AGO rozpłynęła się w powietrzu.

Następne starcie także zostało rozpoczęte przez leśnika najmłodszej formacji w lidze. Tym razem za cel obrał Luckera i dzięki temu usunięto najważniejsze źródło obrażeń. Lurox jakimś cudem zdołał zapewnić swojej ekipie Duszę Piekielnego Smoka. PDW zwróciło się za to w stronę fioletowego potwora, którego bardzo szybko też zabiło. W 42. minucie akademia Łotrzyków zdołała przejąć wzmocnienie Starszego Smoka oraz Barona Nashora. Czajek jednak w bohaterski sposób wyłapał przeciwnego strzelca swoją superumiejętnością i tym jednym ruchem zrzucił AGO do drabinki przegranych.

Kolejne starcie w ramach play-offów Ultraligi już jutro. Naprzeciw siebie staną reprezentanci Teamu ESCA Gaming oraz Illuminar Gaming. Przegrany tego pojedynku pożegna się z aktualnym sezonem zmagań. Po więcej informacji na temat bieżącej odsłony Ultraligi zapraszamy do naszej relacji tekstowej, w której znajdziecie się po kliknięciu poniższego baneru.