STS
fot. YouTube Turtle Beach

Każda przewaga ma znaczenie. Superhuman Hearing od Turtle Beach taką zapewnia

Jak dobrze wiemy, każda przewaga w rozgrywce na wysokim poziomie ma znaczenie. Jednym ze sposobów na uzyskanie takiej, jest poprawienie jakości dźwięku, która zdradza nam informacje o środowisku. Wiodący producent akcesoriów do gier Turtle Beach Corporation ogłosił w piątek, że opatentowane ustawienie dźwięku Superhuman Hearing znacznie poprawia wyniki osiągane w grach. Dowiedziono to w niedawno […]

Jak dobrze wiemy, każda przewaga w rozgrywce na wysokim poziomie ma znaczenie. Jednym ze sposobów na uzyskanie takiej, jest poprawienie jakości dźwięku, która zdradza nam informacje o środowisku. Wiodący producent akcesoriów do gier Turtle Beach Corporation ogłosił w piątek, że opatentowane ustawienie dźwięku Superhuman Hearing znacznie poprawia wyniki osiągane w grach.

Dowiedziono to w niedawno przeprowadzonym badaniu we współpracy z Real Industry. To organizacja non-profit, która stara się polepszyć interakcje pomiędzy studentami a przemysłem gamingowym. Turtle Beach poddał próbie ponad 100 studentów grających w różne popularne gry. Pod uwagę brano takie tytuły, jak Call of Duty, Apex Legends czy też Fortnite, aby zobaczyć, jaki wpływ na skuteczność miało użycie Superhuman Hearing. Ustawienie to wzmacnia kluczowe dźwięki, takie jak zbliżające się kroki wroga, przeładowanie broni, nadjeżdżające pojazdy i nie tylko. Badanie wykazało, że przy włączonej funkcji Superhuman Hearing gracze zwiększyli swój średni czas rozgrywki o prawie 20% i znacznie poprawili swoje statystyki.

„Każda przewaga ma znaczenie”

Te wyniki odzwierciedlają nasze wcześniejsze ustalenia, które pokazują, że SuperHuman Hearing Turtle Beach zapewnia przewagę nad konkurencją i pozwala dłużej pozostać w grze – powiedział Juergen Stark, prezes i dyrektor generalny Turtle Beach Corporation. – Gry stają się coraz bardziej konkurencyjne i każda przewaga, jaką można uzyskać, ma znaczenie. Superhuman Hearing zapewnia ją dzięki precyzyjnemu dźwiękowi. To możliwość wcześniejszego usłyszenia, skąd nadchodzi wróg. Z dodatkowymi informacjami można lepiej się przygotować na starcie i zwiększyć swoje szanse na wygranie wymiany – dodaje.

To kluczowa funkcja wielu zestawów słuchawkowych do gier Turtle Beach i ROCCAT, w tym najlepiej sprzedających się bezprzewodowych zestawów słuchawkowych Turtle Beach Stealth 700 Gen 2 i Stealth 600 Gen 2 dla konsoli Xbox i PlayStation oraz zupełnie nowego Syn Pro Air firmy ROCCAT bezprzewodowego zestawu słuchawkowy do gier z dźwiękiem przestrzennym 3D. Firma Turtle Beach zaprezentowała również niedawno zupełnie nowy kontroler Recon dla konsoli Xbox, z funkcją Superhuman Hearing, która zapewnia wiele dodatkowych funkcji dostępnych wyłącznie w Turtle Beach.

Superhuman Hearing Challange

W maju 2021 r. Turtle Beach i Real Industry przeprowadziły wydarzenie o nazwie Turtle Beach Superhuman Hearing Challenge. Spośród ponad 400 kandydatów wybrano ponad 100 graczy z całego kraju. Uczestnicy badania zostali zaproszeni do przetestowania i określenia wpływu technologii na wydajność rozgrywki. Studenci biorący udział w badaniu wskazali, że grali w Apex Legends, Fortnite i Call of Duty: Cold War na konsolach Xbox i PlayStation. Rozgrywka trwała godzinę bez SuperHuman Hearing. Następnie studenci powtórzyli proces z włączoną funkcją. Nieco ponad połowa uczestników grała w wybraną przez siebie grę na Xboksie, a 45% grało na PlayStation.

Testując wpływ Superhuman Hearing, staraliśmy się ustalić, czy technologia Turtle Beach daje graczom przewagę w pierwszoosobowych grach akcji, o czym świadczy liczba przeciwników, których byli w stanie pokonać, oraz długość rozgrywki – powiedział Humera Fasihuddin, główny projektant Real Industry. – Wyniki pokazują, że przy wyłączonym słuchu nadludzkim większość uczniów miała współczynnik KDR wynoszący 1,9 lub mniej. Gdy włączono Superhuman Hearing, liczba graczy ze współczynnikiem K/D 4,0 lub wyższym wzrosła ponad dwukrotnie – tłumaczy.

W wydarzeniu reprezentowanych było 78 różnych uczelni, od małych szkół prywatnych po duże szkoły publiczne. Uczestnicy pochodzili z 32 różnych stanów. Połowa studentów zapisała się na kierunki artystyczne i humanistyczne, a druga połowa na kierunki STEM (kierunki ścisłe). Więcej informacji na temat samej technologii oraz najnowszych produktów można znaleźć na oficjalniej stronie ROCCAT oraz Turtle Beach.

Tagi: , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Monitory od Huawei i starcie z Kubonem. To wszystko w otwartym turnieju w LoL-a i TFT

Kilkudniowy turniej pełen pojedynków, atrakcyjne nagrody i szansa na starcie się z gwiazdami polskiej sceny League of Legends oraz Teamfight Tactics....