Po niespełna pół roku drogi XPG Invcity oraz kobiecego składu Counter-Strike'a rozeszły się. Obie strony potwierdziły dziś zakończenie współpracy, dzięki której rodzima organizacja miała m.in. okazję, by zaprezentować się na arenie międzynarodowej.

Coś się kończy, coś zaczyna

Gdy popularne Feniksy w lutym przejmowały żeński zespół, ten składał się z zaledwie czterech graczek. Z czasem jednak zyskał on wsparcie Klaudii "Bartoszenki" Bartoszak, wraz z którą dostał się na prestiżowe Ambush Female Spring Cup 2021. Tam polska piątka miała okazję mierzyć się m.in. z NOFEAR5 oraz Copenhagen Flames, aczkolwiek imprezy nie zawojowała. Niemniej teraz przed nią wyzwanie wcale nie łatwiejsze, bo grę w ESEA Open, gdzie może pochwalić się bilansem 2-0, będzie musiała łączyć z poszukiwaniami poszukiwania nowego domu. Co ważne, mimo problematycznej sytuacji wszystkie zawodniczki postanowiły trzymać się razem – tyczy się to również Agaty „Ailie” Serafin, która na razie pozostała w XPG Invicta jako streamerka.

Rozstanie się z XPG Invictą nie zmienia naszego nastawienia względem dalszej gry – zapewnił menadżer drużyny i współautor Rankingu Cybersportu, Kamil „Kozak_Lkr” Kozak. – Nadal będziemy kontynuować wspólną karierę pod roboczą nazwą RISE. Jesteśmy w trakcie rozgrywania sezonu ESEA Open. W tym momencie chcemy bardziej skupić się na przygotowaniu od A do Z map poolu i ciągłym rozwoju indywidualnym, jak i drużynowym. Przed nami jeszcze sporo pracy, ale jesteśmy głodni wiedzy i treningów. Czas pokaże co dalej. Potencjalne organizacje zainteresowane współpracą zapraszamy do kontaktu pod [email protected] – dodał.

Skład RISE prezentuje się następująco:

  • Taida „Grumpy” Jasek
  • Agata „Ailie” Serafin
  • Paulina „paulele” Skorzewska
  • Sylwia „Sysula” Węglińska
  • Klaudia "Bartoszenka" Bartoszak
  • Miłosz "MIR1ON" Piotrowski – trener
  • Kamil „Kozak_Lkr” Kozak – menadżer