Kilkadziesiąt formacji stanęło wczoraj na linii startu pierwszych otwartych eliminacji do ESL Mistrzostw Polski Jesień 2021. Niemniej pierwszy dzień rywalizacji przetrwały tylko cztery z nich, które już dziś stoczą ostateczne boje o awans do zamkniętego etapu.

Czterech chętnych, dwa miejsca

Szansę na promocję nadal ma Ungentium, czyli powołany niedawno do życia nowy projekt, za którym stoją tak znane osobistości, jak Patry "Sidney" Korab, Konrad "EXUS" Jeńczeń czy też Maciej "Luz" Bugaj. Ekipa doświadczonych graczy w sobotę w pokonanym polu pozostawiła m.in. GARGAMELS oraz StylUliczny, ani razu nie tracąc przy tym więcej niż osiem rund. Niemniej dziś będzie o wiele trudniej, bo na drodze Fioletowych staną podopieczni Creative AVEZ. Ci, wzmocnieni wypożyczonym z HONORIS Kacprem "gRuChĄ" Gruszeczką, rozprawili się już z ikustakĄ i Forsaken, w czym spora zasługa właśnie wspomnianego gRuChY. Pytanie tylko, czy triumfator ostatniego sezonu ESL MP będzie w stanie zapewnić Ośmiornicom sukces także i dziś?

Drugą parę 5. rundy tworzyć będą XPG Invicta oraz jedyny w stawce zespół, który nie posiada wsparcia organizacji, czyli McWrap Klasyczny. Z oczywistych względów faworytami tego starcia będą Feniksy, w których składzie zobaczymy chociażby takich zawodników, jak posiadający już pewne doświadczenie Krystian "ezg0t" Klaczyński czy też Arkadiusz "ajyo" Hajski. Z drugiej strony zespół ten ma za sobą trzy naprawdę zacięte boje, z których każdy dosłownie otarł się o dogrywkę. Takich problemów niemal nie miał natomiast McWrap, który co prawda rzutem na taśmę pokonał akademię Illuminar Gaming, ale z kolejnymi dwoma rywalami poradził sobie już bez większych problemów i chętnie pokusi się o kolejną wygraną.

Przed nami jeszcze drugie otwarte eliminacje

Triumfatorzy obu wspomnianych wyżej meczów wywalczą awans do zamkniętych eliminacji do ESL Mistrzostw Polski Jesień 2021, które rozegrane zostaną 14 i 15 sierpnia. Przegrani natomiast będą musieli poszukać swojej szansy podczas drugiego otwartego turnieju, do którego nadal można zapisywać się pod tym adresem.