Od startu kolejnego sezonu ESL Pro League dzieli nas tylko nieco ponad tydzień, ale już teraz wiadomo, że nie wszystkim dane będzie przystąpić do niego w komplecie. Z problemami natury kadrowej będą bowiem musieli mierzyć się Evil Geniuses.

Evil Geniuses lecą do Europy, stanislaw zostaje za oceanem

Podczas zmagań ekipa Michała "MICHA" Müllera będzie zmuszona radzić sobie bez pomocy Petera "stanislawa" Jarguza, który w ogóle nie przybędzie ze swoimi klubowymi kolegami na Stary Kontynent. – Niestety po długim pobycie naszego zespołu w Europie i w związku przepisami dotyczącymi przymusowej kwarantanny podczas międzynarodowych podróż nie odczułem pozytywnego wpływu wakacyjnej przerwy w takim stopniu, jak oczekiwałem. Szczerze mówiąc, nie jestem mentalnie gotowy na kolejne międzynarodowe podróże i rywalizację. [...] Doceniam zrozumienie organizacji i moich kolegów, którzy zaakceptowali prośbę o dodatkowy czas – przyznał Jarguz w opublikowanym przez siebie oświadczeniu.

W związku z tym międzynarodowy skład podczas rywalizacji o mistrzostwo czternastego sezonu na serwerze pojawiać się będzie wraz ze swoim trenerem, Damianem "dapsem" Steelem, w roli gracza. Jest to o tyle ciekawe, że 28-latek ostatnie oficjalne spotkanie w CS:GO rozegrał blisko rok temu, tj. we wrześniu 2020 roku. Potem jego drogi z grą Valve rozeszły się, a on sam na kilka kolejnych miesięcy poświęcił się występom w VALORANCIE, aczkolwiek i tam już od ponad trzech miesięcy nie przystępował do gry. Za doświadczonym Kanadyjczykiem więc naprawdę długa przerwa i trudno w tym momencie przewidzieć, jak Źli Geniusze spiszą się wobec takiego obrotu spraw w momencie, gdy trafili do niełatwej grupy z m.in. Natus Vincere, FaZe Clanem, mousesports i Fnatic.

Powrót na kolejny turniej?

Tak czy inaczej, ta niekorzystna sytuacja nie powinna potrwać długo, bo Evil Geniuses już na kolejnym turnieju mają pojawić się już w komplecie. – Zamierzam spędzić kilka kolejnych tygodni w domu, w pełni licząc, że dołączę do mojego zespołu w Europie przy okazji BLAST Premier Fall – zapewnił stanislaw. Wspomniana impreza odbędzie się między 16 a 26 września i poza łączną pulą nagród w wysokości 150 tysięcy dolarów zaoferuje uczestnikom także sześć przepustek na jesienne finały cyklu BLAST Premier.

Podczas ESL Pro League Season 14 skład Evil Geniuses będzie wyglądać tak:

  • Vincent "⁠Brehze⁠" Cayonte
  • Tsvetelin "⁠CeRq⁠" Dimitrov
  • Owen "⁠oBo⁠" Schlatter
  • Michał "⁠MICHU⁠" Müller
  • Damian "⁠daps⁠" Steele