Wszystkie dotychczasowe turnieje cyklu Regional Major Rankings padły łupem MIBR, ale hegemonia ta została w końcu przerwana. Podopieczni Renato "naka" Nakano i tak mają jednak powody do zadowolenia, bo mimo wszystko utrzymali prowadzenie w rankingu dla Ameryki Południowej.

MIBR bez triumfu, ale nadal na szczycie

Ale na razie skupmy się na przebiegu samych zawodów. CBCS Elite League Season 2 zaczęło się typowo, czyli od łatwego 3:0 dla graczy Made in Brazil w pierwszej fazie zmagań – takim samym osiągnięciem mogła pochwalić się tylko Paquetá Gaming. Następnie nadeszły play-offy, a tam kolejna gładka przeprawa zawodników naka, tym razem z KG Network. A potem przyszła pora na półfinał, a tam niespodzianka – MIBR przegrał z Sharks Esports, doznając m.in. druzgocącej porażki 1:16 na Duście2. Tym samym Ricardo "boltz" Prass stracili szansę na kolejny triumf, ale i tak udało im się załapać na podium. Wszystko dlatego, że w meczu o 3. miejsce pokonali wspomnianą Paquetę.

W finale zaś spotkały się ze sobą Sharks oraz Bravos Gaming. Faworytami były Rekiny, które w przypadku wygranej objęłyby prowadzenie w rankingu RMR. I cóż, gracze Héldera "coachiego" Sancho byli naprawdę blisko osiągnięcia celu, bo na decydującym Ancient prowadzili już 15:11. Na swoje nieszczęście jednak pozwolili doprowadzić rywalom do dogrywki, w której ostatecznie ponieśli porażkę. W związku z tym MIBR zachował pierwsze miejsce w regionie i nadal jako jedyny okupuje lokatę premiowaną awansem na Majora. Niemniej przewaga nad drugimi Sharks wynosi już tylko 55 punktów, tak więc podczas trzeciego i jednocześnie ostatniego turnieju eliminacyjnego czekają nas na pewno spore emocje.

Na ten moment przedmajorowy ranking w Ameryce Południowej prezentuje się następująco:

# Drużyna RMR 2020 CBCS Elite S1 CBCS Elite S2 TBA Ogólnie
1. MIBR 80 1 600 1 750 3 430
1. Sharks Esports 1 500 1 875 3 375
3. Bravos Gaming 1 040 2 000 3 040
4. Paquetá Gaming 1 400 1 625 3 025
5. Havan Liberty 840  840
6. INTZ 630 630 
7. Santos e-Sports 0
8. Meta Gaming 0
LEGENDA:
 Status legendy    Status pretendenta    Status kandydata    Brak awansu
Na czerwono zaznaczono punkty, których liczbę zmniejszono z powodu zmian w składzie.

Pamiętajmy jednak, że to jeszcze nie koniec emocji, bo jesienią w nieznanym jeszcze terminie odbędą się kolejne zawody, podczas których będzie można zgarnąć kolejne punkty rankingowe. A te będą kluczowe w kwestii awansu na zapowiedzianego na przełom października i listopada PGL Major Stockholm 2021.