Po raz trzeci w tym roku po triumf w zawodach z cyklu ESEA Cash Cup sięgnęła drużyna z Polski. Tym razem powody do radości mieli członkowie miksowego składu Dolej Miodu, wśród których znajdziemy m.in. członków Anonymo Esports i Wisły All iN! Games Kraków.

Fani pitnego miodu niepokonani

Kamil "KEi" Pietkun, Piotr "nawrot" Nawrocki, Patryk "ponczek" Wites, Kuba "Markoś" Markowski oraz Kacper „Killkapi” Wierzewski – to właśnie ta piątka sformowała ekipę, która w miniony weekend przystąpiła do rywalizacji w kolejnej odsłonie Cash Cupa. Na linii startu zameldowały się też inne rodzime formacje, w tym m.in. The Lycans oraz Tarczyński Protein Team, ale to właśnie fani pitnego miodu dotarli najdalej, przez większość spotkań przechodząc względnie bezproblemowo. Pierwsze prawdziwe problemy polski miks napotkał dopiero w półfinale, gdy do ostatnich chwil musiał drżeć o wynik spotkania z Ukraińcami z okury, ale rzutem na taśmę zatriumfował na decydującym Ancient 16:13.

Przyszła więc pora na wielki finał, a w nim na drodze Dolej Miodu stanęła inna drużyna z Ukrainy, B8, którą co poniektórzy mogą kojarzyć z gry w pierwszym tegorocznym turnieju RMR dla regionu CIS, gdzie występowała jeszcze jako Marlian eSports. Tak czy inaczej, rywale z Europy Wschodniej jeszcze na pierwszej mapie, Overpassie, postawili naszym rodakom naprawdę zdecydowany opór i dokonali nawet comebacku, dzięki któremu doszło do dogrywki. Ta jednak wynikiem 19:17 padła łupem Polaków, którzy po chwili przypieczętowali swoje zwycięstwo na Vertigo, gdzie wygrali tym razem nieco spokojniej, rozprawiając się z oponentami w stosunku 16:9.

Nagrody pieniężne przyznane finalistom

Tym samym to właśnie gracze Dolej Miodu zgarnęli główną nagrodę w postaci 3 tysięcy dolarów, podczas gdy zawodnicy B8 musieli zadowolić się czekiem o wartości 1 tysiąca dolarów. Pozostali uczestnicy europejskiego ESEA Cash Cup zakończyli zaś swoją przygodę z turniejem z pustymi rękami. Niemniej już 14-15 sierpnia kolejna okazja, by podreperować swój budżet, bo właśnie wtedy rozegrana zostanie kolejna odsłona rozgrywek – wszyscy zainteresowani nadal mogą zapisywać się do niej pod tym adresem.