Znamy już niemalże wszystkich uczestników European Masters 2021 Summer. Nic więc dziwnego, że w europejskich ligach regionalnych już prawie wszystko jasne. Poza Ultraligą Polaków czekają jeszcze mecze we Francji i w Holandii. Tam polska kolonia w postaci akademii Misfits Gaming, Jakuba "Cinkrofa" Rokickiego i Michała "Michlita" Litwina, gra o jak najlepsze rozstawienie na EUM oraz lokalne trofea.


Wszystko o EU Masters:


Francja

W środę do kolejnego meczu w play-offach Ligue Française de League of Legends przystąpi Misfits Premier. Rywalem tej ekipy będzie druga drużyna z fazy zasadniczej letniej rundy LFL – Vitality.Bee. Akademie uczestników League of Legends European Championship podzieliły się w fazie zasadniczej punktami, wygrywając ze sobą po razie. Z jednej strony to Pszczoły pokazały się w niej z odrobinę lepszej strony, notując bilans korzystniejszy o dwa zwycięstwa. Z drugiej Króliki zdołały się już rozpędzić w play-offach, dominując Solary w walce o trzecią rundę wynikiem 3-0. Trudno więc typować, kto stanie z Cinkrofem i spółką do walki o koronę Francji, w której faworytem i tak będzie mistrz ostatniego European Masters, Karmine Corp.

Transmisja będzie dostępna tutaj.

Środa, 11 sierpnia
18:00 Misfits Premier
Agresivoo, Shlatan, Woolite, Jactroll
vs Vitality.Bee BO5
Czwartek, 12 sierpnia
18:00 Karmine Corp
Cinkrof
vs Misfits Premier/Vitality.Bee BO5

Holandia

W przeciwieństwie do naszych rodaków rywalizujących we Francji ekipa Michlita nie może tak bezstresowo podejść do jutrzejszego finału. Wynika to z faktu, że Dutch League wystawi zaledwie jednego reprezentanta na EU Masters, a będzie nim mistrz kraju. Przed mCon Rotterdam zatem batalia o wiele większą stawkę. Niewątpliwie pociesza fakt, że zespół Polaka zatriumfował już we dwóch seriach w fazie pucharowej rozgrywek. Może więc najwyższa pora pokonać trzeciego i ostatniego oponenta w drodze do celu.

Transmisja będzie dostępna tutaj.

Wtorek, 10 sierpnia
19:00 PSV Esports vs mCon Rotterdam
Michlit
BO5