Plotki, które od jakiegoś czasu krążyły po kuluarach polskiej sceny League of Legends, okazały się prawdziwe. Ultraliga powraca do formuły lanowej na ostatnie spotkania w fazy pucharowej 6. sezonu.

Spotkania, jakie zostaną rozegrane na lanie to m.in. pojedynek pomiędzy Illuminar Gaming oraz AGO ROGUE o godzinie 17:30. Zwycięzca tej serii przejdzie do wielkiego finału, który będzie miał miejsce już następnego dnia o tej samej porze. Tam na wyłonienie swojego następnego rywala czeka PDW, które w zaskakujący sposób dostało się dzięki pokonaniu obrońców mistrzowskiego tytułu. Wszystkie spotkania będą transmitowane w telewizji na kanale Polsat Games, a także w serwisach Twitch oraz YouTube.

Warto przypomnieć, że to będą ostatnie spotkania w takiej, a nie innej formie. Już od przyszłego sezonu Ultraliga połączy się z Baltic Masters w ramach dużej przebudowy systemu europejskich rozgrywek regionalnych. Co za tym idzie, najbliższy mecz kończący drabinkę wygranych oraz wielki finał Mistrzostw Polski będą swego rodzaju pożegnaniem z Ultraligą, jaką znamy.