Przed nami przedostatnia już seria w ramach fazy pucharowej szóstego sezonu Ultraligi. AGO ROGUE, które w zaskakujący sposób uległo PDW, będzie podejmować Illuminar Gaming. Zwycięzca tego pojedynku zmierzy się natomiast już jutro z ekipą Mateusza "Czajki" Czajkowskiego o tytuł mistrza Polski. Nietrudno jest wyłonić w tym meczu faworyta, ale jak poprzednia seria pokazała, AGO nie jest w swojej szczytowej formie.

10 sierpnia

Finał drabinki przegranych

17:30 AGO ROGUE vs Illuminar Gaming BO5

 AGO ROGUE w drabince przegranych

Nikt chyba nie spodziewał się, że PDW będzie w stanie pokonać AGO ROGUE. Tak się jednak stało, a  samo spotkanie nie było wcale wyrównane. Damian "Lucker" Konefał i spółka przegrali rezultatem 0:3. Bolesna to była seria dla obrońców tytułu i z pewnością będą chcieli odbić się od dna w meczu z Illuminar Gaming. Zresztą nie mają większego wyboru. Przegrany może pożegnać się z szansą na tytuł mistrza Polski.

Akademia Łotrzyków trochę za dużo eksperymentowała w przegranej serii z PDW. Teraz z pewnością będzie chciała w jakimś stopniu powrócić do swojej strefy komfortu w drafcie. Nie oczekuję jednak, że nie zobaczymy żadnych kreatywnych i ofensywnych wyborów. AGO ROGUE pokazało nam w tym splicie niesamowitą różnorodność, jeśli chodzi o bohaterów i oglądało się to naprawdę dobrze. W starciu z Illuminar Gaming, które preferuje konkretnych czempionów, as z rękawa mógłby zdziałać prawdziwe cuda.

Wielka szansa dla IHG

Król jest osłabiony, co mogliśmy zobaczyć tydzień temu. Illuminar powinno z tego skorzystać i usunąć go ze swojej drogi. Jeszcze podczas fazy regularnej nie byłoby nawet mowy o tym, że AGO może nie dojść nawet do finału. Czy teraz jest to możliwe? Oczywiście, że tak. Wciąż mało prawdopodobne, ale nadal możliwe. Zawodnicy spod szyldu Oczka mają w sobie niesamowitą wolę walki i niejednokrotnie już pokazywali nam, że mechanicznie są w stanie zmierzyć się z każdym w Ultralidze.

Mechaniczne umiejętności to jednak nie wszystko w tej grze. Mistrzowie Polski mogą podejść do tej serii zupełnie inaczej i spróbować ograć rywala na polu makro. Wybuchowy skład IHG też ma jednak parę sztuczek, które mogą zaskoczyć obrońców tytułu. Krystian "Chris" Dobrzański wraz ze swoją ekipą nie bez powodu znaleźli się w finale drabinki przegranych. Teraz są o krok od wielkiego finału i to jest ten moment, by pociągnąć za spust.

Początek zmagań już o 17:30. Transmisja wystartuje już pół godziny wcześniej i będzie dostępna na kanałach Polsat Games w serwisie TwitchYouTube oraz w telewizji. Po więcej informacji dotyczących szóstego sezonu zapraszamy do naszej relacji tekstowej: