STS
fot. Riot Games/Colin Young-Wolff

Cloud9 zbuduje sześcioosobowy skład VALORANTA?

Ostatnie tygodnie zdecydowanie nie należą do najlepszych w historii Version1. Zespół przez pewien czas musiał radzić sobie bez zawieszonego Jordana „Zellsisa” Montemurro, w następstwie czego nie udało mu się awansować na VALORANT Champions Tour: Masters w Berlinie. A jakby tego było mało, już niedługo formacja może stracić jednego z ważniejszych graczy. Szansa na ponowne spotkanie […]

Ostatnie tygodnie zdecydowanie nie należą do najlepszych w historii Version1. Zespół przez pewien czas musiał radzić sobie bez zawieszonego Jordana „Zellsisa” Montemurro, w następstwie czego nie udało mu się awansować na VALORANT Champions Tour: Masters w Berlinie. A jakby tego było mało, już niedługo formacja może stracić jednego z ważniejszych graczy.

Szansa na ponowne spotkanie starych kumpli

Jak bowiem podaje George Geddes z serwisu Upcomer, na celowniku Cloud9 znalazł się prowadzący V1, Anthony „vanity” Malaspina. Co więcej, negocjacje pomiędzy obiema organizacjami mają znajdować się już w tak zaawansowanym stadium, że finalizacja transferu wydaje się być tylko kwestią dni. Niemniej przybycie nowego zawodnika bynajmniej nie będzie oznaczać zmian w C9. Zamiast tego ekipa spod znaku dziewiątej chmury zamierza poszerzyć swój skład, by dzięki temu zapewnić sobie większe pole manewru oraz możliwość ewentualnych roszad w razie potrzeb. Dla samego Malaspiny przenosiny oznaczałby szansę na to, by ponownie spotkać się ze swoimi byłymi klubowymi kolegami z czasów Chaos Esports Clubu, Nathanem „leafem” Orfem i Erickiem „Xeppą” Bachem.

vanity jedną z ofiar problemów sceny NA

vanity przez pierwsze lata swojej esportowej przygody związany był ze sceną Counter-Strike’a. To w grze Valve miał on okazję rywalizować pod banderą m.in. Teamu Singularity, eUnited oraz wspominanego Chaos, biorąc udział w wielu prestiżowych imprezach, takich jak ESL Pro League, ESL One Cologne czy też DreamHack Masters. Jednakże problemy dotykające formacje CS:GO w Ameryce Północnej skłoniły 22-latka do zmiany gry i tak na początku 2021 roku wylądował on w VALORANCIE. Od lutego związany jest z Version!, wraz z którym awansował nawet na VCT Masters w Rejkiawiku, finiszując tam w czołowej szóstce.

Jeżeli powyższe plotki potwierdzą się, skład Cloud9 Blue będzie prezentować się następująco:

  • Mitch „mitch” Semago
  • Nathan „leaf” Orf
  • Son „xeta” Seon-ho
  • Michael „poiz” Possis
  • Erick „Xeppaa” Bach
  • Anthony „vanity” Malaspina
  • Ricky „floppy” Kemery – rezerwowy
Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Ninjas in Pyjamas wraca do LoL-a! Organizacja wchodzi do LPL

Ninjas in Pyjamas powraca do League of Legends w wielkim stylu. Jak donosi Dot Esports, organizacja połączy się z chińską formacją Victory Five. Dzięk...