Koniec gierek słownych, przekomarzań i zabawy z mediami oraz kibicami – Anonymo Esports w końcu odsłoniło karty! Rodzima organizacja dziś oficjalnie zaprezentowała następcę Kamila "KEia" Pietkuna, którym został Piotr "blacktear5" Kasiński.

Niespodziewanie rozstanie

Kłopoty kadrowe Anonimowych zaczęły się na początku lipca, gdy KEi niespodziewanie postanowił ustąpić ze składu. – Z dniem dzisiejszym przechodzę na ławkę w Anonymo. Jest to moja decyzja, którą podjąłem już chwilę temu i jest spowodowana innym postrzeganiem pewnych aspektów – poinformował w lakonicznym komunikacie sam zainteresowany. Od razu więc ruszyła lawina nazwisk, fani zaś zastanawiali się, kto przejmie zwolniony fotel. Wielu za faworyta uważało Pawła "reatza" Jańczaka, ale ten ostatecznie związał się z MAD DOG'S PACT. Ostatecznie więc szeregi zespołu zasilił nieposiadający większego doświadczenia blacktear5.

W CV m.in. CLEANTmix i Pompa

19-latek dotychczas nigdzie nie zagrzał jeszcze dłużej miejsca, chociaż w swoim CV ma już występy w kilku rozpoznawalnych formacjach. W 2020 roku testowany był np. przez CLEANTmix, pod którego banderą występował nawet w ESL Mistrzostwach Polski. Kilka miesięcy później na stałe dołączył natomiast do Pompa Teamu, ale tam po zaledwie dwóch miesiącach podziękowano mu za współpracę. Kolejną okazją, by przypomnieć sobie kibicom, był angaż w PGE Turowie Zgorzelec, niemniej i ta przygoda trwała zaledwie kilka tygodni, w efekcie czego od początku lipca Kasiński nie posiadał stałego zatrudnienia i dostępny był z wolnego transferu.

W tej sytuacji skład Anonymo Esports prezentuje się następująco:

  • Janusz „Snax” Pogorzelski
  • Kacper „Kylar” Walukiewicz
  • Paweł „innocent” Mocek
  • Wiktor „mynio” Kruk
  • Piotr "blacktear5" Kasiński
  • Adrian „IMD” Pieper – trener
  • Kamil „KEi” Pietkun – rezerwowy

Co warte wspomnienia, dzisiejsze ogłoszenie Anonymo nie ograniczyło się wyłącznie do prezentacji nowego gracza. Organizacja przedstawiła również nowego analityka CS:GO, Bartłomieja "BGG" Gawlasa, odświeżoną identyfikację wizualną oraz koszulki, a także potwierdziła nawiązanie współpracy z nowym sponsorem, firmą LV BET. – Dziś robimy kolejny ważny krok organizacji, witając na pokładzie LV BET. Sponsora z niesamowitą energią, za którym stoi sztab ludzi, z którymi współpraca już teraz jest czystą przyjemnością. Chcemy dać im możliwość kibicowania najlepszym i poczuć emocje, które za tym idą, jednocześnie wypełniając wspólnie wyznaczone cele – przyznał CEO Anonimowych, Mateusz "Sówek" Kowalczyk.