Już dzisiaj dowiemy się ostatecznie, kto zostanie mistrzem szóstego sezonu Ultraligi. Będzie to z pewnością niesamowicie ekscytująca seria i nie można tu mówić o żadnych przypadkach. Żeby dostać się do najlepszej dwójki, PDW oraz Illuminar Gaming musiały wygrać z obrońcą tytułu. Obu ekipom się to udało i teraz staną naprzeciw siebie, by rozstrzygnąć kwestię nowego mistrza Polski w League of Legends.

Niesamowite serie przeciw AGO

Wczorajsze spotkanie pomiędzy Illuminar Gaming oraz AGO ROGUE zamknęło usta niedowiarkom. IHG w każdej grze musiało odrabiać straty do przeciwnika i za każdym razem udawało się to zrobić za sprawą walk drużynowych. Świetnymi zagrywkami popisywał się Kamil "LeQu" Rosik, który został też okrzyknięty MVP małego finału. Dla wielu perspektywa pokonania ekipy mistrza Polski przez reprezentantów Oka była nieprawdopodobna. Co najmniej nieprawdopodobna. Ci jednak udowodnili, że są w stanie walczyć o trofeum z każdym i na ich drodze pozostaje już tylko jeden przeciwnik.

Tym rywalem będzie oczywiście PDW. Cała drużyna ożyła w fazie pucharowej i wygląda na to, że ostrzy sobie zęby na mistrzostwo Polski. Regularny sezon Ultraligi nie należał do najlepszych ze strony najmłodszej organizacji na rodzimej scenie, ale to można już nazwać historią. Ekipa Mateusza "Czajka" Czajki to bezdyskusyjnie groźny rywal dla IHG, zwłaszcza po tym, jak gładko pokonała samo AGO ROGUE. Dzięki tamtej serii znalazła się w finale i nie mam żadnych wątpliwości, że zrobi wszystko, by podnieść dzisiaj puchar.

Nowy król Ultraligi wyłoni się już dzisiaj

To będzie niezwykle ciekawy pojedynek. Kiedy spojrzymy na bezpośrednie starcia w sezonie zasadniczym, wyłonienie faworyta nie będzie łatwym zadaniem. W pierwszej grze Illuminar Gaming zdołało pokonać podopiecznych Adriana "Zeturala" Dziadkowca. W rewanżu to jednak PDW było górą. Biorąc pod uwagę te wyniki, dzisiaj także możemy się spodziewać wyrównanej walki pomiędzy obiema ekipami. Stawką jest przecież pierwszy tytuł mistrza Ultraligi dla jednej, jak i drugiej organizacji.

Tak czy inaczej, niezwykle cieszy nowa dawka emocji związana z rozgrywkami LoL-a na Polskiej scenie. Wiele osób jeszcze podczas regularnego sezonu narzekała na brak emocji związanych z oglądaniem spotkań. Teraz mamy nie tylko świeżą narrację przed samym finałem, ale także zupełnie nowe twarze, które będziemy mogli mianować najlepszymi w lidze. Ktokolwiek dzisiaj nie wygra, będziemy mogli zobaczyć, jak historia zapisze się na naszych oczach.

11 sierpnia

Wielki finał

17:30 PDW vs Illuminar Gaming BO5

Początek zmagań już o 17:30. Transmisja wystartuje już pół godziny wcześniej i będzie dostępna na kanałach Polsat Games w serwisie TwitchYouTube oraz w telewizji. Po więcej informacji dotyczących szóstego sezonu zapraszamy do naszej relacji tekstowej: