STS
fot. GLL

Afera w Respawn Entertainment. Główny projektant Apexa opuszcza stanowisko

Główny projektant Apex Legends opuścił swoje stanowisko na skutek ujawnienia komentarzy, które miały charakter rasistowski oraz seksistowski. W zeszłym tygodniu Respawn Entertainment było zmuszone do zwolnienia Daniela Kleina, który opublikował niedawno długi post na Twitterze, w którym ujawnia, co było przyczyną takiej dezycji. Kontrowersyjne treści na blogu. Respawn Entertainment reaguje O co dokładnie chodzi? Niedawno […]

Główny projektant Apex Legends opuścił swoje stanowisko na skutek ujawnienia komentarzy, które miały charakter rasistowski oraz seksistowski. W zeszłym tygodniu Respawn Entertainment było zmuszone do zwolnienia Daniela Kleina, który opublikował niedawno długi post na Twitterze, w którym ujawnia, co było przyczyną takiej dezycji.

Kontrowersyjne treści na blogu. Respawn Entertainment reaguje

O co dokładnie chodzi? Niedawno fani odkryli, że Daniel Klein prowadził w 2007 roku blog. 27-letni wówczas mężczyzna zamieszczał tam swoje komentarze, które można bez problemu nazwać kontrowersyjnymi. Reakcja Kleina była dzisiaj bardzo emocjonalna. – Mówiłem rasistowskie i seksistowskie rzeczy, nie dlatego, że głęboko w którekolwiek z nich wierzyłem, ale dlatego, że wiedziałem, że mogę wywołać reakcję ludzi. To nie usprawiedliwia niczego, co powiedziałem. Wpływ moich słów był taki sam, niezależnie od tego, w co wierzyłem. Z całego serca zgadzam się, że TAMTEN facet powinien zostać zwolniony – dodaje. Jego zdaniem Electronic Arts oraz Respawn podjęły dobrą decyzję i nie ma im nic do zarzucenia. Były projektant przeprosił swoich kolegów i dodał, że będzie szukał nowego pracodawcy tak szybko, jak to tylko możliwe.

Daniel Klein pracował wcześniej dla Riot Games. Opuścił jednak firmę po wzburzonych kłótniach z fanami na Twitterze podczas panelu Riot PAX. Do Respawn dołączył w styczniu 2020 roku. Rolę głównego projektanta objął w listopadzie. Niedawno starł się też z graczami o problemy z balansem gry. Wydanie 3 sierpnia aktualizacji pt. „Emergence” tylko nasiliło krytykę kierunku, w jakim zmierza Apex. W tym samym jednak czasie tytuł zyskał na popularności dzięki streamerom na Twitch.tv.

Tagi: , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Umarł król, niech żyje król. PDW kontra IHG o tytuł mistrza Ultraligi

Już dzisiaj dowiemy się ostatecznie, kto zostanie mistrzem szóstego sezonu Ultraligi. Będzie to z pewnością niesamowicie ekscytująca seria i nie można...