STS
Bin, Suning, Worlds 2020
fot. Riot Games/Yicun Liu

Worlds 2021 bez wicemistrzów świata. Suning bez szans na awans

285 dni. Tyle czasu minęło od finału Worlds 2020, podczas którego DWG KIA (wówczas jeszcze DAMWON Gaming) podjęło Suning. Po czterech grach z sukcesu i tytułu mistrzów świata mogli cieszyć się reprezentanci Korei Południowej. Na okazję do rewanżu fani chińskiej ekipy będą musieli poczekać jeszcze jakiś czas, ale to jest ich chyba najmniejszym zmartwieniem. Dziś […]

285 dni. Tyle czasu minęło od finału Worlds 2020, podczas którego DWG KIA (wówczas jeszcze DAMWON Gaming) podjęło Suning. Po czterech grach z sukcesu i tytułu mistrzów świata mogli cieszyć się reprezentanci Korei Południowej. Na okazję do rewanżu fani chińskiej ekipy będą musieli poczekać jeszcze jakiś czas, ale to jest ich chyba najmniejszym zmartwieniem. Dziś bowiem pożegnali się nie tylko z szansą na wzięcie rewanżu, ale w ogóle na udział w nadchodzącej edycji mistrzostw świata.

Suning nie zagra na Worlds 2021

To za sprawą porażki z LNG Esports już w pierwszym meczu play-offów czołowej chińskiej ligi, czyli LoL Pro League. Już po pierwszych dwóch starciach w serii Suning znalazło się na krawędzi eliminacji, przegrywając 0:2. I choć podniosło się z kolan, serwując wszystkim oglądającym emocjonujące widowisko, to w rozstrzygającej potyczce lepsze już było LNG. Tym samym Suning więcej w play-offach już nie zobaczymy, a eliminacja już w pierwszej rundzie fazy pucharowej oznacza również, że zespół ten nie powiększy swojego dorobku Championship Points i z zaledwie 20 oczkami na koncie nie ma już szans na udział również w Regional Qualifier. To był więc ostatni mecz Suning w tym roku.

LNG, choć przedłużyło swoje szanse na Worlds 2021, wciąż musi się napocić. Przed ekipą Lee „Tarzana” Seung-yonga wcale nie łatwiejsi rywale – już w tę sobotę LNG skrzyżuje swój miecz z Top Esports, a jeśli uda się pokonać TES, to w kolejce czeka już Royal Never Give Up. W drugiej części drabinki swój bój o Worlds już wkrótce rozpoczną Team WE oraz Oh My God. To spotkanie zaplanowane jest na piątek na godzinę 11:00 czasu polskiego.

Chiny na nadchodzących Mistrzostwach Świata w League of Legends reprezentować będą (jak rok temu) cztery formacje. Pierwszą z nich będzie zwycięzca letniego splitu, drugą zdobywca największej liczby Championship Points, a dwie ostatnie wyłoni Regional Qualifier, gdzie zobaczymy cztery formacje z największą liczbą CP (które nie zakwalifikowały się automatycznie). Po więcej informacji dotyczących awansu z poszczególnych regionów na Worlds zapraszamy do poniższego artykułu:

CZYTAJ TEŻ:
Worlds 2021 coraz bliżej. Kiedy poznamy uczestników?
Tagi: , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Movistar Riders stawiają na hiszpański skład, smooya siada na ławce

Na przełomie sierpnia i lipca Movistar Riders pożegnali dwóch graczy, Kristjana "shokza" Jakobsona i Lucasa "steela" Lopesa. Okazuje się jednak, że to...