Powstanie projektu CS:GO z udziałem najlepszych tureckich graczy wisiało w powietrzu, a zatem oficjalny komunikat trudno nazwać niespodziewanym. Niemniej miejsce na zaskoczenie i tak się znalazło – oprócz zawodników znad Bosforu w powołanej dziś do życia drużynie znalazł się także Issa "⁠ISSAA⁠" Murad. Powitajcie Eternal Fire!

Eternal Fire: czterech Turków i Jordańczyk

Jordańczyk to były reprezentant HellRaisers oraz OG. W tej pierwszej ekipie współpracował zresztą z Özgürem "woxiciem" Ekerem, który wraca do akcji po długiej przerwie poprzedzonej rozczarowującą kampanią pod banderą Cloud9. Formacji z prawdziwego zdarzenia dawno nie miał także Buğra "Calyx" Arkın, którego świetnie pamiętamy z czasów Teamu Envy, gdzie współpracował z Michałem "MICHEM" Müllerem oraz Jakubem "kubenem" Gurczyńskim. W 2021 roku napracował się za to İsmailсan "XANTARES" Dörtkardeş, który wędruje w rodzinne strony po kilku latach spędzonych w BIG. Niemiecka organizacja kilkanaście dni temu wystawiła 26-latka na listę transferową, jednak ostatecznie postanowiła pójść mu na rękę i przedwcześnie rozwiązać kontrakt. Ostatnie wolne miejsce w składzie zajął Ömer "⁠imoRR⁠" Karataş, który dotąd bronił barw Sangal Esports. Trenerem formacji został zdecydowanie mniej znany od swoich podopiecznych Timur "⁠bishop⁠" Şengül.

XANTARES na czele zespołu, ISSAA uczy się tureckiego

Jak podaje HLTV.org, Eternal Fire to organizacja, za którą stoją sami zawodnicy. Zespół docelowo zamierza komunikować się po turecku, lecz będzie to możliwe dopiero wtedy, gdy ISSAA opanuje obcy mu język w satysfakcjonującym stopniu. Do tego momentu rozmowy na serwerze i zapewne także poza nim toczyć się będą po angielsku. Za prowadzenie gry odpowiadać ma XANTARES.

Skład CS:GO Eternal Fire wygląda tak:

  • Issa "⁠ISSAA⁠" Murad
  • Özgür "woxic" Eker
  • Buğra "Calyx" Arkın
  • İsmailсan "XANTARES" Dörtkardeş
  • Ömer "⁠imoRR⁠" Karataş
  • Timur "⁠bishop⁠" Şengül – trener