STS
fot. Riot Games/Colin Young-Wolff

Poznaliśmy kolejnych dwóch uczestników berlińskiego VCT Masters

Kolejny obok Ameryki Północnej i Korei Południowej region wyłonił swoich reprezentantów na nadchodzące VALORANT Champions Tour Masters w Berlinie. Tym razem bilet do stolicy Niemiec wywalczyły dwie drużyny z Japonii.

Szopy wracają na VCT

Jako pierwszy okazję do świętowania miał zespół znany jako Crazy Raccoon. Fani sceny VALORANTA powinni kojarzyć tę nazwę, bo Byeon „Munchkin” Sang-beom i spółka byli już obecni podczas poprzedniego VCT Masters w Rejkiawiku. Tym razem ich przeprawa była niezwykle łatwa, bo Szopy trzykrotnie triumfowały wynikiem 2:0, ogrywając kolejno Feeling, FENNEL oraz Northeption. Tym samym ekipa ta będzie miała szansę, by poprawić swój wynik z Islandii – wówczas japońsko-koreański skład nie wygrał ani jednego meczu i z lanową imprezą pożegnał się jako jeden z pierwszych, co było oczywiście sporym rozczarowaniem.

Szopom na niemieckiej ziemi towarzyszyć będzie ZETA DIVISION, czyli drużyna, która na scenie CS:GO występowała pod tagiem SCARZ Absolute. Niemniej kilka miesięcy temu Japończycy postanowili się przebranżowić, a teraz zbierają tego owoce. A przecież o awans wcale nie było im łatwo, bo już w drugim spotkaniu musieli oni uznać wyższość Northeption. Tym samym rywalizację kontynuowali oni w drabince przegranych, gdzie wynikiem 2:0 ograli zarówno FENNEL, jak i wspomniane już Northeption. Co więcej, w finale japońskiego VCT Challengers ZETA niespodziewanie pokonała Crazy Raccoon i zgarnęła główną nagrodę w postaci miliona jenów.

VCT Masters w Berlinie prezentuje się następująco:

100 Thieves Crazy Raccoon Team Envy F4Q
Sentinels Vision Strikers ZETA DIVISION el. EMEA
el. EMEA el. EMEA el. EMEA el. Ameryka Łacińska
el. Brazylia el. Brazylia el. Azja Poł-Wsch el. Azja Poł-Wsch

VALORANT Champions Tour Masters w Berlinie odbędzie się między 9 a 19 września. Podczas imprezy szesnaście drużyn walczyć będzie między sobą o rankingowe punkty oraz jedną przepustkę na podsumowujący rok turniej VALORANT Champions 2021.

Tagi: , , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

SZPERO: Nie ma w Polsce organizacji, która byłaby w stanie zainwestować w superteam

Od wielu lat liczne grono kibiców w Polsce marzy o stworzeniu tzw. superteamu. Zespołu złożonego z najlepszych graczy w kraju, który byłby w stanie w...