STS
fot. GG League/Maciej Kołek

HONORIS i AGO z awansem, Izako Boars muszą obejść się smakiem. Koniec pierwszych eliminacji do V4 FSF

Po dwóch dniach zmagań poznaliśmy w końcu czterech szczęśliwców, którzy na pewno pojawią się podczas nadchodzących krajowych zamkniętych eliminacji do V4 Future Sports Festival 2021. W gronie pechowców, którzy przynajmniej na razie muszą obejść się smakiem, znaleźli się reprezentanci Izako Boars. Jedni świętują, inni czekają na kolejne eliminacje Popularne Dziki w decydującym meczu natrafiły na […]

Po dwóch dniach zmagań poznaliśmy w końcu czterech szczęśliwców, którzy na pewno pojawią się podczas nadchodzących krajowych zamkniętych eliminacji do V4 Future Sports Festival 2021. W gronie pechowców, którzy przynajmniej na razie muszą obejść się smakiem, znaleźli się reprezentanci Izako Boars.

Jedni świętują, inni czekają na kolejne eliminacje

Popularne Dziki w decydującym meczu natrafiły na HONORIS, które wcześniej zahartował pojedynek z Wisłą All iN! Games Kraków. Tak więc Wiktor „TaZ” Wojtas, Filip „NEO” Kubski i spółka wykorzystali to przetarcie, pokonując także drugiego z wysoko notowanych rywali. Aczkolwiek trzeba zaznaczyć, że podopieczni Bartosza „Hypera” Wolnego bynajmniej tanio skóry nie sprzedali i szczególnie na Overpassie robili, co mogli, by odwrócić losy rywalizacji. Ostatecznie jednak nie udało się, bo polegli 13:16, co w połączeniu z wcześniejszą przegraną na Vertigo w stosunku 10:16 sprawiło, że marzenia o awansie muszą oni odłożyć na czas drugiego turnieju eliminacyjnego.

Ponadto powody do świętowania miały również x-kom AGO i Ungentium. Popularne Jastrzębie pozostawiły w pokonanym polu polsko-belgijski skład spod szyldu eClub Brugge, podczas gdy powołany niedawno do życia zespół rozprawił się z Illuminar Gaming. Co ciekawe, Illuminaci musieli na serwerze radzić sobie bez pomocy Oskara „oskarisha” Stenborowskiego, którego zastępował trener, Jędrzej „bogdan” Rokita, a i tak wyższość rywali uznali dopiero po trzech mapach. Czwartą i jednocześnie ostatnią przepustkę zgarnęła miksowa ekipa 4Fun. Drużyna Mateusza „Bozydara” Jaworskiego okazała się lepsza od innego miksu, fastwin9999999.

Komplet niedzielnych wyników prezentuje się następująco:

15 sierpnia
17:00 x-kom AGO 2:0 eClub Brugge Vertigo 16:11
Ancient 16:3
17:00 HONORIS 2:0 Izako Boars Vertigo 16:10
Overpass 16:13
17:00 fastwin9999999 0:2 4Fun Mirage 13:16
Dust2 11:16
17:00 Ungentium 2:1 Illuminar Gaming Vertigo 8:16
Inferno 16:9
Mirage 16:7

Triumfatorzy dzisiejszych spotkań zapewnili sobie awans do zamkniętych polskich eliminacji do V4 Future Sports Festival 2021, które rozegrane zostaną 28 i 29 sierpnia. Wcześniej, bo 21 i 22 sierpnia, odbędzie się natomiast drugi i jednocześnie ostatni otwarty turniej eliminacyjny, do którego zapisywać można się pod tym adresem.

Tagi: , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Polak na Mistrzostwach Świata w TFT! Shircane pojedzie do Chin

Świetna wiadomość dla polskiej sceny Teamfight Tactics. Kacper „Shircane” Piśniak reprezentujący barwy devils.one zakwalifikował się do październikowe...