Faza pucharowa w League of Legends Champions Korea rozpoczyna się już dzisiaj. Przed nami cztery pojedynki, które wyłonią najlepsze dwie ekipy w Korei.  Na sam początek będziemy mogli obejrzeć serię pomiędzy NS RedForce oraz Afreeca Freecs, a już jutro czeka nas starcie T1 z Liiv SANDBOX. Na zwycięzców ćwierćfinałowych spotkań w LCK czekają już w półfinale DWG KIA oraz Gen.G.

Kto dostanie się do czołówki LCK?

Jednak zanim przejdziemy do najlepszej czwórki LCK, trzeba wyłonić pozostałe dwie formacje. Już dzisiaj poznamy ekipę, która powalczy z DWG KIA albo T1. NS RedForce wraz z Hanem "Peanutem" Wang-ho sprawdzi się w pojedynku z drużyną z szóstego miejsca w tabeli, czyli Afreecą Freecs. Letni split w Korei był niezwykle wyrównany i świadczy o tym wygląd klasyfikacji. Wszystkie sześć drużyn, które dostały się do play-offów, dzieli zaledwie jedna wygrana seria. Jeśli chodzi więc o to starcie, trudno jest wyłonić faworyta. NS co prawda zajęło trzecie miejsce i wyglądało nieco bardziej stabilnie, a przez chwilę zasiadło nawet na fotelu lidera, ale w bezpośrednich starciach mieliśmy remis. Kim "Kiin" Gi-in i spółka mogą więc powalczyć o półfinał i nie jest to wcale z góry przegrana batalia.

Już jutro czeka nas kolejny pojedynek. Lee "Faker" Sang-hyeok wraz ze swoimi kolegami z drużyny zmierzą się z Liiv SANDBOX. Obie ekipy zakończyły fazę zasadniczą z takim samym rezultatem. Różnica jednak była taka, że drużna z Rookie of the Year w postaci Kima "Croco" Dong-beoma na pokładzie pokonała T1 aż dwukrotnie. Faker i spółka zdołali wygrać zaledwie jedną mapę i konsekwencją tego było zajęcia niżej lokaty od SANDBOXU. Jak wszyscy jednak dobrze wiemy, format BO5 pozwala tej formacji naprawdę rozwinąć swoje skrzydła, więc lekceważenie tak doświadczonego przeciwnika byłoby ogromnym błędem.

Półfinaliści zacierają ręce

Te spotkania czujnie będą oglądać organizacje, które po sezonie regularnym zapewniły sobie miejsce w najlepszej czwórce turnieju. DWG KIA, które rzutem na taśmę zdołało zająć pierwszą lokatę, będzie miało przywilej wyboru swojego rywala. Potencjalnie będzie to ekipa, z którą mistrzowie świata nie mieli większych problemów podczas letniego splitu. Możemy więc wykluczyć ewentualny wybór NS RedForce, ponieważ DK dwukrotnie musiało uznać wyższość formacji Peanuta. Zarówno z T1, jak i Liiv SANBOX Heo "ShowMaker" Su i spółka zremisowali. Najłatwiejszym przeciwnikiem powinno więc być Afreeca Freecs, które nie zdołało pokonać lidera ani razu.

Dzień po pierwszym półfinale, czyli w niedzielę, Gen.G spotka się z drugim zespołem, który awansuje z ćwierćfinałów. Drużyna Kima "Clida" Tae-mina nie będzie miała jednak żadnego wyboru i przyjdzie jej się zmierzyć z rywalem, którego DWG KIA jej pozostawi. Jeśli awansuje NS RedForce, będzie to niezwykle wygodne dla wiceliderów LCK. Jak już wspomniałem DK nie powinno chcieć podejmować Peanuta, a formacja z Parkiem "Rulerem" Jae-hyukiem zdołała dwukrotnie posłać NS do piachu. Jeśli jednak przypadnie jej T1, raczej nie powinna być szczęśliwa. Gen.G przegrało na skład Fakera dwa razy i wyrwało tylko jedną mapę.

Harmonogram play-offów LCK 2021:

Środa, 18 sierpnia
10:00 NS RedForce vs Afreeca Freecs BO5
Czwartek, 19 sierpnia
10:00 T1 vs Liiv SANDBOX BO5
Sobota, 21 sierpnia
10:00 DWG KIA vs TBD BO5
Niedziela, 22 sierpnia
10:00 Gen.G vs TBD BO5