STS
fot. Epic Games

Fortnite z nowym modułem gry. To tryb zainspirowany przez Among Us

Epic Games wprowadziło właśnie nowy moduł rozgrywki do swojego flagowego tytułu, czyli do Fortnite. Tryb jest zainspirowany inną popularną grą, która szczyty swojej popularności osiągnęła w zeszłym roku, a mowa o Among Us. W Fortnite: Oszuści będzie można zagrać przez przynajmniej tydzień. Jak na razie twórcy nie podali jeszcze dokładnej daty końca modułu. Among Us: […]

Epic Games wprowadziło właśnie nowy moduł rozgrywki do swojego flagowego tytułu, czyli do Fortnite. Tryb jest zainspirowany inną popularną grą, która szczyty swojej popularności osiągnęła w zeszłym roku, a mowa o Among Us. W Fortnite: Oszuści będzie można zagrać przez przynajmniej tydzień. Jak na razie twórcy nie podali jeszcze dokładnej daty końca modułu.

Among Us: Fortnite

Nowy tryb nazywa się po angielsku Impostors i w każdym meczu udział może wziąć 10 graczy. Ośmiu z nich wcieli się w rolę agentów, a dwóch będzie oszustami. Gracze mają wykonać zadania, które pomogą im bezpiecznie dotrzeć do celu. Dwójka impostorów ma natomiast nie dopuścić do tego i wyeliminować pozostałą ósemkę bez zdradzania swojej tożsamości. Za każdym razem, gdy coś wydaje się podejrzane lub gdy ktoś znajduje ciało, wszyscy pozostali zbierają się, aby omówić, kto stoi za dywersją. Brzmi znajomo? To bez wątpienia pomysł wzięty z Among Us i innych tego typu tytułów.

Tryb rozgrywki w Fortnite ma jednak kilka nowych dodatków. Na przykład Oszuści mogą od czasu do czasu teleportować każdego gracza w grze do losowej lokalizacji. Ci „szpiedzy” mogą również tymczasowo sprawić, że wszyscy w grze wyglądają jak Peely (bananowa maskotka Fortnite), dzięki czemu będą mogli wykaraskać się z trudnej sytuacji. Zarówno te, jak i inne dodatki sprawiają, że rozgrywka o wiele bardziej przypomina dzieło twórców z Epic Games niż z InnerSloth.

Deweloperzy próbowali już wcześniej zaimplementować ten tryb poprzez „The Spy Within”, wydarzeniu o ograniczonym czasie trwania w grudniu. Tam również mieliśmy graczy podzielonych na zespoły, które składały się z ośmiu agentów i dwóch infiltratorów. Ten moduł działał przez około miesiąc.

Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

AGO z pewnym awansem z grupy. Ekipa Luckera nie zawodzi na EUM

W drugim dzisiejszym meczu reprezentantów Ultraligi na European Masters AGO ROGUE podejmowało eSuba. Dla czeskiej ekipy było to niezwykle ważne spotka...