Po jednym dniu przerwy powraca European Masters Summer 2021. Dzisiaj wyłonione zostaną cztery zespoły, które dołączą do dwunastu ekip w głównym etapie turnieju. W gronie formacji walczących za parę godzin o przejście dalej znajdziemy między innymi trzecią reprezentację Ultraligi – AGO ROGUE – jednak Polaków będziemy mogli oglądać nie tylko w niebieskich trykotach. Kto i o której powalczy o miejsce w fazie grupowej EU Masters?

CZYTAJ TEŻ:
Ekipa Czekolada odbiera AGO pierwszą lokatę. Podsumowanie dzisiejszych rozgrywek w EU Masters

AGO ROGUE z trudnym zadaniem

Na początku skupmy się na akademii Łotrzyków. Ta dosyć zaskakująco zaliczyła mierny drugi dzień fazy play-in, wygrywając tylko jedno spotkanie i oddając pozycję lidera w grupie śmierci. W wyniku tego zmierzy się ona z najlepszym kolektywem zbioru C, czyli aNc Outplayed. Zespół z Włoch na trwającej obecnie edycji EU Masters odnotował tylko jedną klęskę. Za to AGO ROGUE miało perfekcyjny bilans i świetną dyspozycję pierwszego dnia zmagań. Jeżeli więc liczy na awans do fazy grupowej, to musi pokazać się z podobnej strony. Chociaż nawet wtedy nie będzie to najprostsze spotkanie.

Polsko-polskie derby w EU Masters

Jednocześnie o 19:30 do swojego boju przystąpią mousesports oraz SINNERS Esports. Zarówno niemiecką, jak i czeską drużynę reprezentują zawodnicy znad Wisły. W szeregach Mysz znajdziemy Pawła "Czekolada" Szczepanika, natomiast barwy Grzeszników przybiera Maciej "Blue45ty" Zaremba. Faworytem niewątpliwie będą midlaner i spółka, bowiem są na fali. Zaliczyli cztery wygrane z rzędu i wydaje się, że prędko naprawili swoje usterki z pierwszego dnia EUM. Niemniej ekipa polskiego wspierającego nie powinna być lekceważona tak jak zresztą każda formacja na tym etapie rozgrywek.

Polskich widzów przed zapewne będzie także interesowała potyczka Fnatic Rising z White Dragons. Akademia pomarańczowo-czarnych wraz z Movistar Riders zdominowała swoją grupę, natomiast musiała zadowolić się drugim miejscem ze względu na przegraną dogrywkę. O wiele bardziej niepewnie do tej pory prezentowali się reprezentanci Portugalii, dlatego stwierdzenie, że to podopieczni Pawła "delorda" Szabli są faworytami, nie będzie żadną przesadą. Podobnie można powiedzieć o najlepszym zespole fazy zasadniczej LVP SuperLigi. Triumf Teamu Phantasma w drugiej batalii o 16:30 byłby zaskoczeniem.

Harmonogram dzisiejszych spotkań European Masters 2021 Summer:

19 sierpnia
16:30 White Dragons vs Fnatic Rising BO3
16:30 Movistar Riders vs Team Phantasma BO3
19:30 aNc Outplayed vs AGO ROGUE BO3
19:30 mousesports vs SINNERS Esports BO3

Start rozgrywek już o 16:30. Wszystkie mecze będziecie mogli obejrzeć na kanałach Polsat Games w serwisie Twitch, YouTube oraz w telewizji. Po więcej szczegółowych informacji zapraszamy do naszej relacji tekstowej: