STS
fot. G2 Esports

VCT Masters nie dla Liquid! Gambit i G2 zgarniają dwa ostatnie bilety dla regionu EMEA

Podczas VALORANT Champions Tour Masters na Islandii scenę europejską reprezentowały Fnatic oraz Team Liquid. Niemniej na nadchodzącym turnieju Masters w Berlinie zabraknie obu tych ekip! Pierwsza z nich szanse straciła już jakiś czas temu, druga zaś poległa wczoraj w meczu ostatniej szansy.

Berlin nie dla Liquid

Pogromcami Adila „ScreaMa” Benrlitoma i spółki okazali się reprezentanci Gambit Esports, aczkolwiek losy awansu ważyły się do ostatnich chwil. Co więcej, to właśnie Liquid zanotowało lepszy start i na Splicie rzutem na taśmę zatriumfowało 13:11. Niemniej odpowiedź Rosjan okazała się bezwzględna, bo na Bind rozgromili oni rywali aż 13:3. Wobec tego o wszystkim przesądzić miał Icebox,  na którym obie ekipy szły ze sobą łeb w łeb. Ten stan zawieszenia utrzymał się zresztą na tyle długo, że doszło nawet do dogrywki. Przez pewien czas wydawało się, że i ta tak szybko nie da nam rozstrzygnięcia, ale finalnie to Gambit było górą. Nie wystarczyła nawet świetna postawa ScreaMa – gracze z regionu CIS zatriumfowali 16:14 i w efekcie to oni pojadą do Berlina.

Swego dopięło w końcu również G2 Esports. Po wielu miesiącach bezskutecznych prób przeprowadzone niedawno kadrowe roszady przyniosły skutek w postaci upragnionego awansu. I to awansu wywalczonego w niezłym stylu, bo skład Oscara „mixwella” Cañellasa bez większych problemów rozprawił się z Vodafone Giants. Bez większych, ale nie bez żadnych, bo to Giganci zaczęli mecz od wygranej na Iceboksie w stosunku 13:8, ale były to dla nich tylko miłe złego początki. Kolejne dwie mapy, Bind i Ascent, były pokazem dominacji G2, które oddało rywalom jeszcze tylko siedem rund i zręcznie przypieczętowało swoje zwycięstwo. I wywalczyło bilet na VCT Masters w stolicy Niemiec, gdzie, co ciekawe, mieści się siedziba samej organizacji.

Lista uczestników VCT Masters w Berlinie prezentuje się następująco:

100 Thieves Acend Crazy Raccoon Team Envy
F4Q G2 Esports Gambit Esports Havan Liberty
Sentinels SuperMassive Blaze Vision Strikers ZETA DIVISION
el. Ameryka Łacińska el. Brazylia el. Azja Poł-Wsch el. Azja Poł-Wsch

VALORANT Champions Tour Masters w Berlinie odbędzie się między 9 a 19 września. Podczas imprezy szesnaście drużyn walczyć będzie między sobą o rankingowe punkty oraz jedną przepustkę na podsumowujący rok turniej VALORANT Champions 2021.

Tagi: , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Vander Misfits LEC

LEC: Zaskakujące Misfits vs doświadczone Fnatic w boju o śmierć i życie

Mecze w dolnej drabince play-offów League of Legends European Championship są czasem pożegnań. Niektóre zespoły kończą bowiem swój sezon na tym etapie...