Trwa Dr Pepper Academy 2021. Faza początkowa projektu dobiegła jednak już końca i teraz przed nami faza decydująca. W grze o awans na międzynarodowego lana pozostało bowiem już tylko dziesięciu zawodników, a stawka jest wysoka.

Badania w ELABIE, treningi z NEEXEM

Uczestnicy akademii Dr Peppera przeszli już przez prowadzone przez ELAB badania, podczas których testowano ich zdolności poznawcze. Ponadto gracze mieli okazję, by przez kilka tygodni trenować pod okiem Sebastiana "NEEXA" Treli, czyli byłego reprezentanta tak uznanych organizacji, jak PRIDE, Izako Boars czy też Pompa Team. Tak więc dziesiątka, w której znaleźli się Antyvirus, emtek, przemeklovel, meno, szymbocik, Prxssure, Mehow, Guzman, Pejn oraz Smile, bardziej gotowa już nie będzie – przed nią ostateczna walka o pięć miejsc w polskiej reprezentacji, która jesienią pojawi się na lanowych finałach.

Międzynarodowy lan czeka

Owe finały odbędą się pod koniec przyszłego miesiąca, tj. 25 i 26 września w ESPORT SPOT w warszawskiej Elektrowni Powiśle. Na miejscu, poza zespołem z Polski, pojawią się również laureaci projektów ze Szwecji i Finlandii, którzy powalczą z naszymi rodakami o łączną pulę nagród w wysokości 10 tysięcy złotych. Co ważne, samo wydarzenie będzie otwarte dla publiczności. Więcej informacji można znaleźć na polskim fanpage'u marki Dr Pepper na Facebooku, do którego przejść można pod tym adresem.

Specjalnym gościem imprezy będzie były gracz i trener legendarnego Ninjas in Pyjamas, Faruk "pita" Pita, który zmierzy się ze śmiałkami w trakcie zawodów w trybie Skrzydłowy. Te rozegrane zostaną na specjalnie przygotowanej do tego mapie Dr Pepper. Ponadto chętni będą mogli również wziąć udział w turnieju simracingowym oraz warsztatach dla początkujących streamerów – te ostatnie poprowadzą osoby związane z grupą Almost F4mous.