STS
fot. DreamHack/Jennika Ojala

Av3k pokonał mistrza świata! Polak pewny miejsca w top 6 Quake World Championship 2021

Maciej „Av3k” Krzykowski nie przestaje zachwycać! Jedyny Polak rywalizujący na najwyższym poziomie Quake’a pozostaje bowiem niepokonany podczas Quake World Championship 2021, a wczoraj rozprawił się nawet z mistrzem świata. Czy da się pokonać najlepszego gracza świata? Da się! Nie ulega wątpliwości, że niewielu dawało Krzykowskiemu szansę w starciu z Shanem „raphą” Hendrixsonem. Amerykanin to przecież […]

Maciej „Av3k” Krzykowski nie przestaje zachwycać! Jedyny Polak rywalizujący na najwyższym poziomie Quake’a pozostaje bowiem niepokonany podczas Quake World Championship 2021, a wczoraj rozprawił się nawet z mistrzem świata.

Czy da się pokonać najlepszego gracza świata? Da się!

Nie ulega wątpliwości, że niewielu dawało Krzykowskiemu szansę w starciu z Shanem „raphą” Hendrixsonem. Amerykanin to przecież obrońca tytułu, który fazę zasadniczą trzeciego etapu Quake Pro League zakończył z kompletem punktów. Nasz rodak jednak nie przestraszył się wyżej notowanego rywala i zachował zimną krew, dzięki czemu na Vale of Pnath zatriumfował rzutem na taśmę wynikiem 7:6. Potem co prawda przyszło The Molten Falls, gdzie rapha rozgromił Avka aż 12:2, ale to do zawodnika znad Wisły należało ostatnie słowo. Ten na decydującym Exile był bezlitosny i trakcie całego pojedynku wyeliminował oponenta aż 14-krotnie, samemu ginąc przy tym zaledwie pięć razy. Dzięki temu to właśnie reprezentant Endpoint CeX zwyciężył 2:1 i tym samym pozostał w górnej drabince.

Av3k w pogoni za mistrzostwem

Oznacza to, że 30-latek ma już zapewnione miejsce w najlepszej szóste prestiżowego turnieju. Ale to jeszcze nie koniec. Przed nami ostatni dzień imprezy, podczas którego poznamy w końcu najlepszego gracza Quake Champions na świecie. Tym może zostać oczywiście Av3k, ale najpierw Polak będzie musiał wygrać kolejne spotkanie, w którym tym razem przyjdzie mu mierzyć się z Marco „vengeurRem” Ragusą. Włoch to bez wątpienia wymagający przeciwniki, ale Krzykowski nie jest bez szans. Tym bardziej że ostatnie bezpośrednie starcie obu graczy, które miało miejsce nieco ponad miesiąc temu, zakończyło się triumfem naszego rodaka.

Dzisiejszy harmonogram prezentuje się następująco:

Wszystkie mecze Quake World Championship 2021 wraz z angielskim komentarzem obejrzeć będzie można na oficjalnym kanale Quake’a na Twitchu, który znajduje się pod tym adresem. Same zawody, których łączna pula nagród wynosi 150 tysięcy dolarów, potrwają do 21 sierpnia.

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Awans na wyciągnięcie ręki. Przed nami zamknięte eliminacje do ESL Mistrzostw Polski

Walka o awans do ESL Mistrzostw Polski Jesień 2021 w CS:GO wchodzi w decydującą fazę. Dziś bowiem ruszają zamknięte eliminacje i spośród ośmiu ich ucz...