W ostatnich kilkunastu miesiącach w życiu Faruka "pity" Pity sporo się działo. Kolejne rozstanie z Ninjas in Pyjamas, zawieszenie za wykorzystywanie coach buga, aż wreszcie publiczne bicie się w pierś. Teraz jednak 30-latek wraca do tego, na czym zna się najlepiej, czyli do pracy szkoleniowej.

pita wraca do pracy

30-latek został dziś zaprezentowany jako nowy trener Copenhagen Flames. Ci prowadzili poszukiwania nowego głównodowodzącego od początku lipca, gdy to dobiegła końca ich współpraca z Danielem "djL-em" Naranciciem. Ostatecznie wybór padł właśnie na pitę, który przez lata odpowiedzialny był za wyniki NIP-u, doprowadzając ten zespół m.in. do triumfu podczas ESL One Cologne 2014 oraz wicemistrzostwa DreamHack Winter 2014. Niemniej ostatnio jego kariera znalazła się na sporym zakręcie, gdy wyszło na jaw, iż korzystał z obecnego w CS:GO exploitu. Wówczas też nałożono na niego czasowego bana, który pierwotnie miał trwać aż do sierpnia, w który z uwagi na chęć współpracy Szweda został skrócony do marca. Od tego czasu Pita prowadził bezskuteczne poszukiwania nowego pracodawcy i te dopiero teraz przyniosły skutek.

Z radością ogłaszam mój powrót na scenę CS:GO i dołączenie do Copenhagen Flames – zaczął pita. – Jestem bardzo wdzięczny za zaufanie i szansę otrzymane od zarządu. Dla tej drużyny dam z siebie wszystko. Od momentu odejścia z NIP-u przechodziłem przez trudny okres mojego życia. Były chwile, gdy czułem, że chcę się poddać, przyjąć ofertę z zespołu VALORANTA lub zrobić cokolwiek innego. Jednakże CS był dużą częścią mojego życia i zawsze czułem, że nim zakończę karierę chciałbym jeszcze raz spróbować swoich sił jako trener. Dlatego też bardzo się cieszę, że pojawiła się taka możliwość, a ja zostałem obdarzony zaufaniem od graczy i zarządu, co wiele dla mnie znaczy. Jestem też wdzięczny fanom, którzy zawsze mnie wspierali, nawet gdy być może nie powinni. Mam nadzieję, że pewnego dnia będę w stanie się wam odpłacić, odnosząc z tym zespołem sukcesy – dodał.

W tej sytuacji skład Copenhagen Flames prezentuje się następująco:

  • Jakob "Jabbi" Nygaard
  • Nico "nicoodoz" Tamjidi
  • Fredrik "roeJ" Jørgensen
  • Rasmus "HooXi" Nielsen
  • Rasmus "Zyphon" Nordfoss
  • Faruk "pita" Pita – trener