STS
HUNDEN
fot. ESL/Bart Oerbekke

HUNDEN przerywa milczenie. Duńczyk nie został przesłuchany przez ESIC

Pod koniec lipca wybuchła kolejna afera, w którą zamieszany był Nicolai „HUNDEN” Petersen. Były trener sekcji CS:GO Heroic miał bowiem udostępniać jednemu z bezpośrednich konkurentów swojej ówczesnej drużyny wrażliwe informacje. Jego pracodawca niemalże natychmiastowo wkroczył na drogę sądową, a dodatkowo sprawa trafiła do Esports Integrity Comission. 30-letni szkoleniowiec po długim czasie zabrał głos w tej […]

Pod koniec lipca wybuchła kolejna afera, w którą zamieszany był Nicolai „HUNDEN” Petersen. Były trener sekcji CS:GO Heroic miał bowiem udostępniać jednemu z bezpośrednich konkurentów swojej ówczesnej drużyny wrażliwe informacje. Jego pracodawca niemalże natychmiastowo wkroczył na drogę sądową, a dodatkowo sprawa trafiła do Esports Integrity Comission. 30-letni szkoleniowiec po długim czasie zabrał głos w tej sprawie.

HUNDEN nie został przesłuchany

HUNDEN udzielił wywiadu duńskiemu TV2.dk. Zdradzone przez niego kuluary prowadzonego przez ESIC śledztwa dla wielu mogą być wręcz szokujące. Jeśli wierzyć Nicolaiowi Petersenowi, komisja miała go nigdy nie przesłuchać w tej sprawie, choć niepodważalnie jest on kluczową postacią. Poleganie wyłącznie na dowodach dostarczonych przez byłego pracodawcę i na jego wersji nie wydaje się w pełni uczciwym rozwiązaniem.

Jest mi bardzo smutno z uwagi na fakt, że ESIC postanowiła nie przesłuchać mnie w tej sprawie, gdyż uważam, że jest ona bardzo ważna – stwierdził Petersen.

Groźba 5-letniej kary

Od nagłośnienia sprawy HUNDENA minął już prawie miesiąc. W tym czasie ESIC nie wydała żadnego oświadczenia, ale to ma zostać udostępnione już w ten piątek.

Duński trener zdradził, że otrzyma 2-letniego bana, który wykluczy go z rywalizacji w najważniejszych zawodach CS:GO. Na ten wątek Nicoial Petersen rzucił jednak nieco więcej światła. – Jedyną rzecz, jaką ESIC zrobiła, było grożenie mi, że jeśli będę się odwoływał od werdyktu, to dostanę bana na 5 lat – ujawnił.

Przypomnijmy, że to nie pierwszy raz, gdy HUNDEN znalazł się na świeczniku. Duńczyk znalazł się przecież w gronie trenerów ukaranych przez ESIC za wykorzystywanie coach buga. Petersen pod koniec września 2020 roku otrzymał 8-miesięcznego bana.

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
mantuu OG

OG w play-offach ESL Pro League, koniec przygody G2 i Virtus.pro

Na kolejkę przed końcem poznaliśmy już niemal wszystkie rozstrzygnięcia w grupie B ESL Pro League. Bez zbędnego przedłużania możemy więc ogłosić, że M...