Po kilku tygodniach przerwy wraca WePlay Academy League. Ale już nie w internecie – przed nami rozgrywane w Kijowie lanowe finały, podczas których stawką będzie łączna pula w wysokości 88 tysięcy dolarów. A o tę powalczy m.in. dwóch naszych rodaków.

Młode Myszy w akcji

Mowa tutaj o Kamilu „siuhym” Szkaradku i Hubercie „Szejnie” Światłym, czyli reprezentantach mouz NXT. Międzynarodowy skład, którego częścią są Polacy, zakończył fazę zasadniczą na pierwszym miejscu, przegrywając po drodze zaledwie trzykrotnie. Nic więc dziwnego, że to właśnie on uchodzi za głównego faworyta ukraińskiej imprezy, aczkolwiek do końcowego triumfu nieco jeszcze podopiecznym niemieckiej organizacji brakuje. Najpierw muszą oni wygrać swoje inauguracyjne spotkanie, w którym podejmą BIG. OMEN Academy. W minionych tygodniach akademia mouz mierzyła się z tym rywalem już dwukrotnie i nie zawsze dane było jej świętować zwycięstwo. Mimo to trudno jednak nie uznać, że ewentualna porażka młodych Myszy byłaby sporym zaskoczeniem.

CZYTAJ TEŻ:
Anonymo znowu w komplecie. Poznaliśmy następcę mynia

AGO o krok od awansu

Kilka godzin później na serwerze zamelduje się również x-kom AGO. Damian "Furlan" Kisłowski i spółka kontynuują bowiem zmagania w ramach europejskich eliminacji do Funspark ULTI 2021 Season 3. I już dziś mogą przypieczętować swój awans do głównej części zawodów, ale, aby tak się stało, Polacy muszą wygrać. W przeciwnym wypadku ominie ich walka o 30 tysięcy dolarów. Tak czy inaczej, ostatnią przeszkodą na drodze Jastrzębi będzie akademia Teamu Spirit, która dwa dni temu niespodziewanie rozprawiła się z Galaxy Racer. Ze szczególnie dobrej strony pokazał się wówczas 17-letni Robert "Patsi" Isyanov, na którego AGO zdecydowanie będzie musiało uważać.

Harmonogram dzisiejszych meczów Polaków w CS:GO:

27 sierpnia
15:00 mouz NXT vs  BIG. OMEN Academy BO3 transmisja
18:00 x-kom AGO vs  Spirit Academy BO3 transmisja