STS
fot. Polska Liga Esportowa

Polska Liga Esportowa wraca już za moment, a w niej m.in. AGO i Anonymo

Najważniejsze krajowe rozgrywki Counter-Strike’a w Polsce powracają. Już w najbliższy poniedziałek rusza przecież nowy sezon ESL Mistrzostw Polski, a kilka tygodni później rozpocznie się też kolejna odsłona Polskiej Ligi Esportowej, którą czekają pewne zmiany. Powroty, debiuty i więcej drużyn Jedną z nich jest zwiększenie liczby drużyn uczestniczących w PGE Dywizji Mistrzowskiej. Zamiast zwyczajowych ośmiu, na […]

Najważniejsze krajowe rozgrywki Counter-Strike’a w Polsce powracają. Już w najbliższy poniedziałek rusza przecież nowy sezon ESL Mistrzostw Polski, a kilka tygodni później rozpocznie się też kolejna odsłona Polskiej Ligi Esportowej, którą czekają pewne zmiany.

Powroty, debiuty i więcej drużyn

Jedną z nich jest zwiększenie liczby drużyn uczestniczących w PGE Dywizji Mistrzowskiej. Zamiast zwyczajowych ośmiu, na serwerze pojawi się aż dziesięć ekip, w tym także x-kom AGO oraz Anonymo Esports. Dla popularnych Jastrzębi będzie to powrót do PLE po blisko dwuletniej nieobecności oraz szansa na powtórzenie wyniku z Gliwic z 2018 roku, gdy zespół sięgnął po mistrzowski tytuł. Z kolei Anonimowi, którzy ostatnio dokonali dwóch roszad w swoim składzie, zanotują w końcu debiut w rozgrywkach organizowanych przez Polska Liga Esportowa S.A., gdyż w poprzedniej, zakończonej pod koniec maja, ich zabrakło.

A kto ponadto zagra w wyższej klasie rozgrywkowej? To nie jest jeszcze pewne, bo przed nami nadal turniej relegacyjny, który rozgrywany będzie 31 sierpnia i 1 września z zastosowaniem drabinki podwójnej eliminacji. Podczas niego o dwa bilety do Dywizji Mistrzowskiej powalczą Creative AVEZ, M1 EDEN, PL123 oraz Tarczyński Protein Team. Nieco później, bo 11 i 12 września, odbędą się natomiast eliminacje do Dywizji Profesjonalnej, w których udział będą mogli wziąć wszyscy zainteresowani. Rozpoczną się one bowiem od etapu otwartego, po którym nastąpi etap zamknięty, gdzie rozegra się ostateczny bój o awans.

PLE zapowiada projekt CPS

Właściwa część rywalizacji rozpocznie się natomiast 20 września, gdy będą mieć miejsce pierwsze mecze Dywizji Profesjonalnej. Z kolei 22 i 23 września czeka nas pierwsza kolejka PGE Dywizji Mistrzowskiej. W tym wypadku organizatorzy z uwagi na zwiększenie liczby uczestników zapowiadają dłuższe dni meczowe. W efekcie transmisja z PLE ruszać ma już o godzinie 13:00. To jednak nie koniec, bo 6 września w Warszawie odbędzie się specjalnie zorganizowana konferencja prasowa, podczas której, poza samym rozgrywkami, poruszony zostanie też temat projektu CPS. Ten opracowany został przez Polską Ligę Esportową w porozumieniu ze wszystkimi uczestnikami Dywizji Mistrzowskiej, ale czym on jest? Tego dowiemy się dopiero za nieco ponad tydzień.

Tagi: ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Woda jest mokra, niebo niebieskie, a Adam najlepszym debiutantem letniego splitu LEC

Adam „Adam” Maanane został wybrany najlepszym debiutantem letniego splitu League of Legends European Championship 2021. Zaskoczenia oczywiście brak, b...