Poznaliśmy dziesiąty zespół zakwalifikowany na tegoroczną edycję Mistrzostw Świata w League of Legends. Zostało nim FPX, czyli najlepsza drużyna globu z 2019 roku, wszak od tamtego czasu w wyjściowej piątce doszło tylko do jednej zmiany. Feniksy ominęły zeszłoroczną edycję Worlds, natomiast w tym roku wyglądają na jednego z faworytów do zdobycia Pucharu Przywoływacza, co zresztą przyznał między innymi Marek "Humanoid" Brázda.

CZYTAJ TEŻ:
Humanoid: FPX wygląda na najmocniejszy zespół na świecie

Prawdziwy popis umiejętności ze strony FPX

Kim "Doinb" Tae-sang zdominowali dzisiaj wynikiem 3:0 Team WE i słowo dominacja nie jest w żaden sposób użyte nadwyraz. Rywale ekipy koreańskiego midlanera stawiali jakikolwiek większy opór zaledwie w ostatniej, trzeciej rozgrywce. Za to pierwsza i druga mapa były od początku kontrolowane przez reprezentantów FPX. Trudno za postawę w dzisiejszym meczu chwalić tylko jednego Feniksa, wszak tak naprawdę każdy z nich miał swoje momenty i pokazał się z fenomenalnej strony.

Gracze FPX poza miejscem na Worlds 2021 zapewnili sobie także udział w finale letniej edycji LoL Pro League. Tam dojdzie do ponownego starcia z WE bądź też do potyczki z EDward Gaming – drugiego finalistę poznamy w niedzielę, kiedy miejsce będzie miał finał dolnej drabinki.

Doinb i spółka bezpośrednio w fazie grupowej

Na koniec warto wspomnieć, że Feniksy dostały się od razu do fazy grupowej zbliżających się Mistrzostw Świata. Ze względu na spory dorobek Championship Points, nawet jeśli przegrają finał, to na Worldsy polecą jako druga formacja Państwa Środka, a w play-inach pojawi się tylko czwarta z nich, wyłoniona za pomocą finałów regionalnych.

Aktualna lista uczestników Worlds 2021:

DWG KIA Gen.G T1 MAD Lions
Rogue Fnatic Team Liquid 100 Thieves
Cloud9 FPX