STS
fot. fb.com/starxoxd

Acend bez problemów wchodzi od play-offów LVP Rising Series 3. Koniec przygody Queso

Pierwszy dzień grupowych zmagań w ramach trzeciej odsłony LVP Rising Series w VALORANTA nie przyniósł szczególnych niespodzianek. Rywalizację bowiem całkowicie zdominowało Acend, które dosłownie nie miało sobie równych.

Acend bez problemów, Queso odpada

Ekipa Patryka „starxo” Kopczyńskiego i Aleksandra „zeeka” Zygmunta potrzebowała zaledwie dwóch spotkań, by zapewnić sobie pierwsze miejsce w grupie A. Co więcej, drużyna naszych rodaków wczoraj straciła w sumie tylko cztery rundy, które podczas inauguracyjnego spotkania urwali jej Angry Titans. Żadnej zdobyczy nie zanotowało natomiast SAW, które w meczu wygranych zostało doszczętnie zniszczone przez Acend, przegrywając 0:13. Ogromny wkład w tak okazałe zwycięstwa miał, jak zwykle zresztą, Mehmet Yağız „cNed” İpek, ale i polski duet pokazał się z dobrej strony. Tyczy się to szczególnie zeeka, którego K/D na koniec dnia wyniosło aż 2,42, podczas gdy starxo osiągnął również bardzo dobry wynik 1,41.

Tyle samo szczęścia nie miał natomiast w pełni polski skład Teamu Queso. Kamil „krytyq” Dudek i jego koledzy grupowe zmagania zaczęli od pojedynku z SAW i chociaż próbowali przeciwstawić się temu rywalowi, to finalnie polegli w stosunku 9:13. Tym samym ekipa znad Wisły wyczerpała limit błędów, ale mimo to udało jej się pozostać na powierzchni. Wszystko dzięki wygranej 13:4 z Angry Titans, która pozwoliła Queso wejść do gry o drugie miejsce w zbiorze A. Niemniej ponownie rywalem naszych rodaków było SAW, które i tym razem było górą. I to w stopniu zdecydowanym, bo Portugalczycy zatriumfowali aż 13:3, pozbawiając Polaków marzeń o awansie.

Tabela i wyniki grupy A LVP Rising Series:

# Drużyna Bilans spotkań Bilans rund +/- rundy Punkty
1. Acend 2 – 0 26 – 4 +22 6
2. SAW 2 – 1 26 – 25 +1 6
3. Team Queso 1 – 2 25 – 30 -5 3
4. Angry Titans 0 – 2 8 – 26 -18 0

17:00 Acend 13:4 Angry Titans Haven
18:00 SAW 13:9 Team Queso Icebox
19:00 Acend 13:0 SAW Haven
20:00 Angry Titans 4:13 Team Queso Bind
21:00 SAW 13:3 Team Queso Icebox

Dziś Polacy znowu w akcji

To jednak nie koniec polskich akcentów, bo już dziś do gry wejdą kolejni dwaj zawodnicy znad Wisły. Maks „kamyk” Rychlewski oraz Dawid „Filu” Czarnecki, bo o nich tu mowa, będą wraz ze swoimi kolegami z Movistar Riders rywalizować w ramach grupy B. Ich pierwszym rywalem będzie złożony z czterech Hiszpanów i Chińczyka miks dATHITANS, aczkolwiek gracze hiszpańskiej organizacji o wiele bardziej powinni obawiać się pozostałych oponentów. W drugim zbiorze znalazły się również dwie formacje z Europy Wschodniej, czyli Crypto Esports oraz SUPRMODE. Ba, Alexandr „SimonD4rk” Skovbel i spółka to wicemistrzowie poprzedniej odsłony LVP Rising Series.

Harmonogram grupy B LVP Rising Series:

29 sierpnia
17:00 SUPRMODE vs Crypto Esports BO1
18:00 Movistar Riders vs dATHITANS BO1
19:00 mecz wygranych grupy B BO1
20:00 mecz przegranych grupy B BO1
21:00 decydujący mecz grupy B BO1

Wszystkie mecze wraz z hiszpańskim komentarzem oglądać będzie można pod tym adresem. Trzecia  odsłona LVP Rising Series potrwa do 7 września, a jej uczestnicy poza łączną pulą nagród w wysokości 5 tysięcy euro walczyć będą też o rankingowe punkty, które przesądzą o tym, kto pojawi się na zawodach finałowych, gdzie do wygrania będzie już 20 tysięcy euro.

Tagi: , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

EG postawiło się FaZe, ale to nie wystarczyło. MICHU i spółka z drugą porażką w ESL Pro League

Drugi mecz i druga porażka. Tak na razie wygląda bilans Evil Geniuses w 14. sezonie ESL Pro League. I cóż, w tej sytuacji marnym pocieszeniem jest fak...