Team  ESCA Gaming po raz pierwszy pojawił się na scenie CS:GO w marcu tego roku. Wtedy to organizacja znana dotychczas z League of Legends zaangażowała ekipę los kogutos, który szukał wsparcia przed startem ESL Mistrzostw Polski.

Najpierw awans, a potem organizacja

Teraz historia się powtarza, bo śląska formacja ponownie postanowiła związać się z zespołem przygotowującym się do debiutu w ESL MP. Tym razem  jej wybór padł na ex-Pompa Team, czyli skład sformowany przez dwóch byłych reprezentantów Pompy, tj. Denisa "Grashoga" Hristova oraz Bartosza "baljsa" Mikołajewicza. Poza nimi w drużynie zobaczymy też brytyjski duet w osobach Oliviera "leafa" Jacksona i Ryana "doxa" Younga. Niewiadomą pozostaje natomiast obsada piątego miejsca, gdyż niedawno zwolnił je Patryk „Demho” Tomaszewski. Przypomnijmy, że 20-latek postanowił kontynuować swoją karierę w Anonymo Esports, gdzie zastąpił Wiktora "mynia" Kruka.

Niestety, na chwilę obecną będziemy rozgrywać wszystkie spotkania ze stand-inami, do czasu aż uzupełnimy skład po tym, jak Demho otrzymał w ostatnim tygodniu szansę gry w Anonymo Esports. Patryk niewątpliwie na nią zasłużył, o czym wszyscy przekonają się w najbliższym czasie – przyznał w opublikowanym przez siebie wpisie Grashog. A skoro już o zmiennikach mowa, to tym podczas nadchodzącego sezonu ESL Mistrzostw Polski będzie Kacper "darko" Ściera. 23-latek dopiero co zakończył trzyipółletnią przygodę z MAD DOG'S PACT, a niedawno bezskutecznie starał się o awans do ESL MP wraz ze składem FREESTYLE.

Skład Teamu ESCA Gaming na czas ESL Mistrzostw Polski:

  • Denis "Grashog" Hristov
  • Bartosz "baljs" Mikołajewicz
  • Olivier "leaf" Jackson
  • Ryan "dox" Young
  • Kacper "darko" Ściera – zmiennik