STS
hoppY BDS
fot. bdsesport.com

hoppY na wylocie z Teamu BDS?

Karuzela transferowa na europejskiej scenie VALORANTA trwa w najlepsze. Najprawdopodobniej Team BDS będzie kolejną ekipą, która pójdzie w ślady m.in. FPX czy Alliance i zmieni swój skład. Według doniesień Arrana “Halo” Spake’a, Dylan „hoppY” Aube zostanie przeniesiony na ławkę rezerwowych. Pierwsze poważne zmiany w BDS? Team BDS jako jedna z nielicznych drużyn na europejskiej scenie […]

Karuzela transferowa na europejskiej scenie VALORANTA trwa w najlepsze. Najprawdopodobniej Team BDS będzie kolejną ekipą, która pójdzie w ślady m.in. FPX czy Alliance i zmieni swój skład. Według doniesień Arrana “Halo” Spake’a, Dylan „hoppY” Aube zostanie przeniesiony na ławkę rezerwowych.

Pierwsze poważne zmiany w BDS?

Team BDS jako jedna z nielicznych drużyn na europejskiej scenie przez bardzo długi czas grała w tym samym składzie. Francuska formacja nieprzerwanie od 24 września 2020 roku wspólnie wspinała się w rankingach Starego Kontynentu, z początku reprezentując barwy Opportunists, a później Dfuse Team. BDS zdecydowanie swój najlepszy okres pod kątem wyników miał na przełomie marca i kwietnia, kiedy to udało mu się zakwalifikować do turnieju VCT 2021: Europe Stage 1 Masters, gdzie finalnie jednak nie wyszedł z grupy, ulegając w ostatnim meczu wynikiem 1:2 Guild Esports. Mimo wszystko było to niemałe osiągnięcie dla francuskiej formacji, a sama kwalifikacja oraz udział w turnieju oznaczały zarobek rzędu 20 tysięcy dolarów dla całego zespołu.

Do drugiej odsłony VCT 2021: Europe Stage Masters graczom BDS nie udało się zakwalifikować, gdyż w decydujących fazach przegrali swoje spotkania przeciwko FPX oraz Teamowi Liquid. Od tego momentu największym sukcesem tej drużyny było zwycięstwo w rozgrywkach VALORANT Open Tour: France – Summer Qualifier, gdzie jednak była zdecydowanym faworytem. 20 lipca Team BDS zdecydował się na stworzenie sześcioosobowego składu w celu urozmaicenia swojego stylu gry. Do ekipy dołączył wówczas Guillaume „GatsH” Kalka, który zdążył już zadebiutować w barwach szwajcarskiej organizacji.

Wiele wskazuje jednak na to, że Team BDS po niemal roku gry w jednym składzie, zdecyduje się na zmiany, a ich ofiarą ma paść hoppY, który ma zostać przeniesiony na ławkę rezerwowych. Można spodziewać się, że francuska ekipa w dalszym ciągu będzie chciała tworzyć sześcioosobowy skład, w związku z czym będzie musiała znaleźć następcę Francuza. Niewykluczone jednak, że póki co będzie trenować jako pięcioosobowa formacja. Na pewno sporym utrudnieniem przy zakontraktowaniu nowego zawodnika będzie fakt, iż Team BDS reprezentują jedynie zawodnicy z Francji, co znacznie zmniejsza pole manewru na rynku transferowym. Na ten moment jednak nic nie jest pewne, a przyszłość hoppYego jest nieznana, w związku z czym musimy zaczekać na oficjalny komunikat ze strony organizacji.

Według doniesień najprawdopodobniej w takim składzie tymczasowo będzie występować Team BDS:

  •  Rodolphe „rodeN” Bianco
  •  Logan „logaN” Corti
  •  Alex „AKUMAAAAA” Lo Bello
  •  Jonathan „TakaS” Paupard
  •  Guillaume „GatsH” Kalka
  •  Flavien „wallax” Lebreton – trener
  •  Maxime „Max0b” Jacob – analityk
  •  Dylan „hoppY” Aube  – rezerwa
Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

EDG i PSG Talon pewne występu na głównym turnieju Worlds 2021

Kolejne dwa zespoły zagwarantowały sobie miejsce na głównym turnieju nadchodzących Mistrzostw Świata w League of Legends. Tym razem padło na EDward Ga...