Kolejne dwa zespoły zagwarantowały sobie miejsce na głównym turnieju nadchodzących Mistrzostw Świata w League of Legends. Tym razem padło na EDward Gaming oraz PSG Talon, które na pewno wystąpią w fazie grupowej.


Wszystko o Worlds 2021:


EDward wraca na Worldsy

Jako pierwsi powody do radości mieli gracze EDward. Tian "Meiko" Ye i spółka we wczorajszym półfinale letniego splitu League of Legends Pro League rozprawili się bowiem z Teamem WE wynikiem 3:0 i tym samym dostali się do finału. Jego wynik nie ma już jednak znaczenia, bo EDG zgromadziło wystarczająco dużo punktów, by zapewnić sobie miejsce na Worldsach na drodze regionalnego rankingu. Już wcześniej w ten sposób swój awans przypieczętowało również FPX, ale to jeszcze nie koniec rywalizacji w regionie Chin. Nadal wszak do zdobycia pozostają dwa bilety do Europy, o które podczas regionalnych finałów walczyć będą LNG Esports, Rare Atom, Royal Never Give Up oraz wspomniane już WE.

PSG ponownie mistrzem PCS

Już wcześniej pewne wyjazdu na mistrzostwa świata było natomiast PSG Talon, nie wiadomo było jednak, od którego konkretnie etapu drużyna ta zacznie swoją przygodę. Niemniej teraz wszystko jest już jasne. A przesądził o tym wielki finał letniego splitu Pacific Championship Series, który padł łupem podopiecznych Kwona "Helpera" Yeong-jae. Ale łatwo nie było, bo Beyond Gaming stawiało naprawdę zdecydowany opór, przez co do wyłonienia zwycięzcy potrzebne było aż pięć potyczek. Niemniej ostatecznie, tak samo jak wiosną, górą było PSG, które dzięki temu dostało się na główny turniej Worldsów. Z kolei Beyond europejskie zmagania rozpocznie od fazy play-in.

Lista uczestników Worlds 2021:


Turniej główny
100 Thieves DWG KIA EDward Gaming Fnatic
FPX Gen.G Esports Team Liquid MAD Lions
PSG Talon TBD TBD TBD

Faza play-in
Beyond Gaming Cloud9 Infinity Esports Rogue
T1 * TBD TBD TBD
TBD TBD TBD TBD
* najniższy możliwy seed.

Na ten moment data startu tegorocznych Mistrzostw Świata w League of Legends pozostaje nieznana. Warto jednak pamiętać, że zaledwie kilka dni temu impreza została oficjalnie przeniesiona z Chin do Europy, co w oczywisty sposób może sprawić, iż zmagania odbędą się później niż miało to zwyczajowo miejsce. Przypomnijmy, że od wielu lat Worldsy organizowane są między wrześniem a listopadem, aczkolwiek nie wiadomo, czy i tym razem organizatorom uda się zmieścić w tym przedziale.