W drugim dzisiejszym spotkaniu w ramach European Masters mistrzowie Polski pod banderą PDW podejmowali Tricked Esports. Była to pierwsza gra dla ekipy Mateusza "Czajka" Czajki w tym turnieju. Reprezentanci Ultraligi nie dali swoim rywalom szans, chociaż początki spotkania były dla nich dość nerwowe.

TRC 0:1 PDW
Madly
Gragas
Color
Ornn
Taxer
Viego
Bruness
Lee Sin
Poulsen
Twisted Fate
Czajek
Sylas
DenVoksne
Tristana
Odi11
Ziggs
Lucky
Rakan
kubYD
Leona

Pierwszą krew mogliśmy zobaczyć dosyć wcześnie, bo już w trzeciej minucie botlanowi duńskiej ekipy udało się posłać do piachu Jakuba "kubYDa" Grobelnego. Chwilę później reprezentantom Tricked udało się także wyeliminować Czajka, jednak kosztem tego zagrania było życie leśnika. Następnie PDW udało się znaleźć dwie świetne akcje, w których dwa zabójstwa zgarnęli właśnie mistrzowie Polski. Zespołowi z Ultraligi udało się wyłączyć wrogiego midlanera dwukrotnie, przez co Bruno "Bruness" Freund i spółka mogli później skupić się na zdobywaniu przewagi w innych częściach mapy.

W 12. minucie dzięki zespołowej akcji PDW udało się wyeliminować aż trzech rywali. Dzięki temu drużyna z Czajkiem na pokładzie mogła pokusić się o zniszczenie pierwszej struktury na dolnej alei. Chwilę później odwiedziła też masowo linię na górze i zdawało się, że zgrany organizm reprezentantów Ultraligi jest wszędzie. Później całą piątkę zawodników mogliśmy zobaczyć na środkowej alei, gdzie doszło do niezwykle ważnej walki. Teamfight ten został oczywiście przez polską formację wygrany i dzięki temu drugi smok wpadł na konto organizacji Olimpii "komedyji" Cichosz.

Przed upływem kwadransa PDW mogło się pochwalić prawie trzema tysiącami sztuk złota przewagi. Potężny był nie tylko Bruness, ale sporo środków miał też na koncie Adrian "Odi11" Kruk. Później mogliśmy oglądać już jak Czajek i spółka dalej pchają kulę śnieżną, której duńska formacja nie jest w stanie zatrzymać. Ostateczny cios formacja z czerwonej strony zadała w 35. minucie, kiedy to reprezentanci Ultraligi sięgnęli po wzmocnienie Barona Nashora. Wówczas wdarcie do bazy wroga było tylko formalnością, która dokonała się parę minut później.

Już o godzinie 19:30 Fnatic Rising będzie podejmować Illuminar Gaming. Po więcej informacji dotyczących tej edycji European Masters zapraszamy do naszej relacji tekstowej: