Michał "MICHU" Müller do Evil Geniuses trafił blisko pięć miesięcy temu. Polak miał pomóc w odbudowie wywodzącej się z Ameryki Północnej formacji, ale póki co wygląda to zdecydowanie mniej pozytywnie. Drużyna naszego rodaka ma za sobą serię nieudanych występów.

Pasmo porażek Evil Geniuses

Od kwietnia MICHU pod banderą EG rozegrał w sumie sześć turniejów. Międzynarodowy zespół CS:GO żadnego nie zdołał zakończyć w strefie medalowej. Jego największym osiągnięciem był ćwierćfinał Intel Extreme Masters Summer 2021. We wszystkich pozostałych rozgrywkach ekipa 24-latka plasowała się na szarym końcu klasyfikacji. Jak wyliczył nasz rodak, EG od jego dołączenia rozegrało 38 map, z czego wygrało zaledwie 8. Statystyka wprost fatalna.

Ostatnio mogliśmy śledzić poczynania Evil Geniuses w ESL Pro League Season 14, ale i tych zmagań formacja nie zawojowała. Pięć meczów i pięć porażek – taki bilans wypracowało EG w fazie grupowej. Trzeba jednak pamiętać, że Źli Geniusze musieli grać ze swoim trenerem. Niedługo przed startem EPL-a ogłoszono bowiem, że Peter "stanislaw" Jarguz nie przyleci do Europy, gdyż nie jest na to gotowy mentalnie. Jego miejsce w składzie zajął Damian "daps" Steele. MICHU ujawnił, że nie była to jedyna przeszkoda, z jaką musiał się mierzyć jego skład.

Sytuacja nie jest najłatwiejsza. stanislaw jako lider naszego zespołu i mózg drużyny potrzebował dłuższego odpoczynku od gry, a CeRq z powodów zdrowotnych nie zjawił się na bootcampie w Katowicach. Nasze przygotowania do EPL z pewnością nie były takie, jakbyśmy chcieli – podsumował Müller.

MICHU o celach i planach drużyny

Z opublikowanego wpisu łatwo można wywnioskować, że Polak zdaje sobie sprawę z tego, w jak słabej pozycji jest jego drużyna. Nie zamierza się jednak załamywać i mówi o najbliższym celu.

Naszym głównym celem na najbliższe tygodnie jest zakwalifikowanie się na Major, więc za kilka dni lecimy do USA, gdzie już w pełnym składzie będziemy mogli przygotować się do turnieju RMR, który rozpocznie się dla nas 5 października – oznajmił.

Nim jednak Evil Geniuses rozpocznie rywalizację o awans na PGL Major Stockholm 2021, zespół rozegra jeszcze jedne zawody na Starym Kontynencie. Ekipa ma przed sobą fazę grupową BLAST Premier Fall 2021. W zbiorze EG znalazły się również Astralis, Team Vitality i Team Liquid. To pierwsza z wymienionych formacji będzie inauguracyjnym rywalem drużyny Polaka. Starcie Geniuszy Zła z Astralis zaplanowano na 16 września. Co ważne, podczas tych zawodów stanislawa także zastępował będzie daps.

Cały post MICHA możecie znaleźć poniżej: