Finał League of Legends Pro League właśnie dobiegł końca. W ostatniej serii play-offów EDward Gaming mierzyło się z FunPlus Phoenix. Kim "Doinb" Tae-sang i spółka pomimo świetnej formy w ostatecznej fazie rozgrywek nie dali rady pokonać ekipy Lee "Scouta" Ye-chana. Tym samym EDG zostało nowym mistrzem Chin, pokonując rywala z wynikiem 3:1. Obie formacje będziemy mogli obejrzeć w fazie grupowej Worlds 2021.

Jedno potknięcie EDG, by następnie zdominować wszystkich

Doinb z kolegami z pewnością plują sobie teraz w brodę. Przez ostatnie tygodnie nie mieli sobie równych i szarżowali przez play-offy z imponującą dozą pewności siebie. Przekonujące zwycięstwa z Teamem WE oraz LNG Esports bez wątpienia dodały wszystkim fanom Feniksów wiatru w żagle. Obie te serie zakończyły się rezultatem 3:0 na korzyść byłych mistrzów świata i pokazały, na co stać tę formację. Sezon regularny również był dla FPX okresem urodzaju, ponieważ ekipa zakończyła ten etap na pierwszym miejscu. O jedno oczko niżej znajdował się jednak przyszły kat tej organizacji – EDward Gaming.

Bez wątpienia EDG w tym splicie jest jedną z najmocniejszych drużyn. Jej forma miała jednak momenty spadkowe, ponieważ na samym początku play-offów została zrzucona do drabinki przegranych przez Team WE. Park "Viper" Do-hyeon i spółka najwyraźniej wzięli sobie tę porażkę do serca. W efekcie najpierw wyeliminowali LNG Esports, by zaraz potem zemścić się na WE i rozgromić tę drużynę z rezultatem 3:0. FPX natomiast było swego rodzaju ostatnim bossem, którego pokonanie powinno być niezwykle trudne. Nic bardziej mylnego, ponieważ EDG nie miało większych problemów z wygraniem trzech gier i zapewnieniem sobie tytułu mistrza LPL.


Finał
Czwartek, 2 września
11:00 EDward Gaming 3:1 FunPlus Phoenix BO5

Kogo jeszcze zobaczymy na Mistrzostwach Świata?

Przed nami jednak jeszcze trzy serie, które zadecydują o pozostałych miejscach na Mistrzostwach Świata w League of Legends. Oprócz wyżej wspomnianych finalistów zobaczymy jeszcze dwie ekipy z Chin. W walce pozostają LNG Esports, Rare Atom, Royal Never Give Up oraz Team WE. Jest to bez wątpienia śmietanka drużyn z chińskiej ligi. W pierwszym pojedynku mistrzowie Mid-Season Invitational podejmą ekipę Cuia "Shanksa" Xiao-Juna o godzinie 9:30. Następnie Lee "Tarzan" Seung-yong i spółka powalczą z RA w sobotę o godzinie 10:30. Zwycięzcy tych potyczek staną do walki już w niedzielę o godzinie 11:30. Zwycięzca zakwalifikuje się bezpośrednio do fazy grupowej Worlds. Porażka oznaczać będzie natomiast miejsce w play-inach.


Regional Finals
Piątek, 3 września
09:30 Royal Never Give Up vs Team WE BO5
Sobota, 4 września
10:30 Rare Atom vs LNG Esports BO5
Niedziela, 5 września
11:30 TBD vs TBD BO5

Transmisja z wszystkich meczów play-offów LPL będzie dostępna z angielskim komentarzem na oficjalnych kanałach ligi na Twitchu oraz w serwisie YouTube.