Nieudana passa – a w zasadzie passy – w ramach European Masters zakończone. Dziś dwie drużyny z Ultraligi poniosły już porażkę, ale AGO ROGUE nie poszło w ich ślady i zwyciężyło Anorthosis Famagustę. To również pierwsza wygrana akademii Łotrzyków w tym etapie EU Masters, dzięki czemu sytuacja przed rundą rewanżową nie wygląda aż tak katastrofalnie.

AGO ROGUE 1:0 Anorthosis Famagusta
Sinmivak
Gangplank
JaxPlank
Irelia
Lurox
Lee Sin
Diana Dom1nant
Diana
Chres
Azir
J0J0C
Yasuo
Lucker
Ezreal
Goldento4st
Kai'Sa
Pyrka
Rakan
iLevi
Alistar

Po wyrównanym starcie Panagiotis "JaxPlank" Tantis zdecydował się na zanurkowanie pod wrogą wieżę i samodzielnie pokonał Jakuba "Sinmivaka" Ruckiego, lecz chwilę później sam zginął od budowli. Choć AGO ROGUE próbowało odpowiedzieć tym samym acz z większą liczbą uczestników, to plany wyeliminowania rywala spaliły na panewce, a w tym samym czasie Anorthosis zdobyło smoka. Również Herold trafił na konto reprezentantów Grecji i Cypru, ale w tym samym momencie Damian "Lucker" Konefał rozprawiał się z czerwoną wieżą, zgarniając nieco złota za jej osłony.

Choć w piętnastej minucie ANO zdobyło drugie zabójstwo w grze, to stan gry wcale nie uległ zmianie. Ba, po wyrównaniu wyniku zabójstw to zawodnicy z Ultraligi wyszli na prowadzenie w złocie, lecz różnica była wręcz kosmetyczna. Teamfight w osiemnastej minucie również nie rozwinął sytuacji na mapie, lecz z czasem szala zwycięstwa wreszcie zaczęła się przechylać na stronę jednej z drużyn. I na szczęście drużyną tą było AGO ROGUE, które nie dało się poskromić na bocie, a do tego zniszczyło całą zewnętrzną linię obrony wroga.

Prawdziwy pogrom miał jednak miejsce w górnej rzecze podczas pierwszej potyczki o Nashora. Bestię rozpoczęło Anorthosis, lecz RGO znalazło się w samą porę w okolicy i podjęło walkę, którą wygrało dość gładko. Co prawda z życiem pożegnał się Sinmivak, lecz rywale wkrótce po tym zostali unicestwieni, a AGO ROGUE zabiło Barona. Od tego momentu oglądaliśmy napór akademii Łotrzyków na czerwone wieże i w 27. minucie udało się zniszczyć nawet pierwszy inhibitor. Anorthosis nie wywiesiło jednak białej flagi i tuż przed wybiciem pół godziny gry znalazło świetny teamfight, który mógł dać powrót do gry. Mógł, ale nie dał – dwie minuty później to RGO było górą w walce drużynowej, aczkolwiek tym razem to zakończyło się eksplozją czerwonego Nexusa.

W ostatnim dzisiejszym meczu  UCAM Esports Club zmierzy się z Misfits Premier, a stawką tego spotkania będzie fotel lidery grupa A. Po więcej informacji dotyczących European Masters 2021 Summer zapraszamy do naszej relacji tekstowej, do której przejdziecie po kliknięciu poniższego baneru: