STS
fot. Riot Games

Przed nami eLadies VALORANT Cup, czyli otwarty turniej dla pań

Co prawda scena VALORANTA w Polsce nadal dopiero raczkuje, ale mimo to pojawia się coraz więcej inicjatyw z nią związanych. Inicjatyw różnych, w tym tak szczególnych jak nadchodzące eLadies VALORANT Cup, które będzie propozycją skierowaną do żeńskiej części społeczności. Kobieca scena VALORANTA w Polsce rusza! – eLadies VALORANT Cup to prawdziwe rozpoczęcie żeńskiej sceny VALORANT […]

Co prawda scena VALORANTA w Polsce nadal dopiero raczkuje, ale mimo to pojawia się coraz więcej inicjatyw z nią związanych. Inicjatyw różnych, w tym tak szczególnych jak nadchodzące eLadies VALORANT Cup, które będzie propozycją skierowaną do żeńskiej części społeczności.

Kobieca scena VALORANTA w Polsce rusza!

eLadies VALORANT Cup to prawdziwe rozpoczęcie żeńskiej sceny VALORANT w Polsce. Otwarta formuła turnieju przyciągnęła zarówno drużyny debiutantek, jak również doświadczone zawodniczki z innych tytułów esportowych. W eLadies cieszy nas zainteresowanie turniejem oraz to jak rozwija się pasja kobiet do esportu w Polsce – przyznała Sandra „frida” Wojnowska, założyciel projektu eLadies.

Zmagania odbędą się 4 i 5 września, a udział w nich weźmie w sumie dziesięć drużyn. Te podzielone zostaną na dwie grupy i to właśnie w nich rywalizować będą o awans do play-offów w ramach systemu „każdy z każdym” ze spotkaniami w formacie BO1. Ostatecznie po dwie najlepsze ekipy z każdego ze zbiorów zagwarantują sobie udział w półfinałach, po których nastąpi wielki finał. Co warte wspomnienia, starcia fazy pucharowej rozgrywane będą już w formacie BO3. Na serwerze nie zabraknie rozpoznawalnych nazwisk – do walki o mistrzowski tytuł przystąpią m.in. Kamila „firingirl” Kopij, Paula „polin” Stenborowska, Julia „JuLKa” Marek, Aleksandra „AL3XANDRAs” Hanula oraz Aleksandra „FaminaMeow”.

Turniej ze wsparciem Riotu

Jesteśmy dumni z rozwoju polskiej sceny VALORANT oraz coraz mocniejszej pozycji kobiet w świecie esportu. W Riot Games tworzymy globalny program turniejów VCT Gamechangers, w którym brać udział mogą wszyscy, bez względu na płeć i pochodzenie. Inicjatywy takie, jak eLadies wspieramy całym sercem, ponieważ profesjonalne turnieje to gwarancja obecności kobiet w rozgrywkach na najwyższym poziomie w przyszłości – stwierdził Grzegorz Szabla, Senior Brand Manager w Riot Games.

Mecze eLadies VALORANT Cup transmitowane będą za pośrednictwem platformy Twitch pod tym adresem, zaś komentarzem zajmą się Krystian „Terp” Terpiński i Olimpia „komedyja” Cichosz. Po więcej informacji na temat projektu eLadies zapraszamy na jego oficjalny profil na Facebooku.

Tagi: ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
rallen x-kom AGO CS:GO

Słodko-gorzki piątek polskiego CS:GO. AGO z awansem, Wisła bez

Dzień bez meczów polskich składów Counter-Strike'a: Global Offensive jest dniem straconym, dlatego w piątek nie mogło ich zabraknąć. Na serwerze pojaw...