STS
fot. Ballista Esports

Oficjalnie: BULD, Morfan oraz yaotziN dołączają do NOM Gaming Esports!

Wiele spekulacji wskazywało na to, że kilku graczy z ex. Ballisty Esports ponownie połączy siły i zagrają w jednej drużynie, co finalnie się potwierdziło. Organizacja NOM Gaming Esports ogłosiła swój skład dywizji VALORANTA, w którym występować będą m.in. Michał „BULD” Sokal, Mateusz „Morfan” Świętochowski oraz Daniel „yaotziN” Roczniak w roli trenera. Rozpad Ballisty Na początku […]

Wiele spekulacji wskazywało na to, że kilku graczy z ex. Ballisty Esports ponownie połączy siły i zagrają w jednej drużynie, co finalnie się potwierdziło. Organizacja NOM Gaming Esports ogłosiła swój skład dywizji VALORANTA, w którym występować będą m.in. Michał „BULD” Sokal, Mateusz „Morfan” Świętochowski oraz Daniel „yaotziN” Roczniak w roli trenera.

Rozpad Ballisty

Na początku marca ex-Ballista, dzięki swojej świetnej formie, dotarła do ostatniej fazy kwalifikacji do turnieju VALORANT Champions Tour 2021: Europe Stage 1 Masters, gdzie finalnie pokonała Fnatic wynikiem 2:0, co było sporym zaskoczeniem na europejskiej scenie VALORANTA. Podczas głównego turnieju ekipie z Polski nie poszło już tak dobrze, gdyż przegrała ona oba swoje spotkania przeciwko Teamowi Heretics oraz Acend, jednak sam udział w tym turnieju był nie lada osiągnięciem dla tej formacji. Niestety był to pierwszy i jednocześnie ostatni sukces tej drużyny, a kilka tygodni po zakończeniu turnieju, zespół opuścił Kamil „baddyG” Graniczka, a zastąpił go Sebastian „NEEX” Trela.

Ta zmiana również niestety dla Polaków okazała się niepowodzeniem, a pierwszego czerwca Ballista Esports oficjalnie potwierdziła rozstanie się ze swoją dywizją VALORANTA. Z początku drużyna postanowiła nieustannie grać w tym samym składzie, jednak po kilku tygodniach zespół zdecydował się opuścić NEEX. Polska formacja rozpoczęła wówczas poszukiwania piątego zawodnika i na moment do zespołu dołączył Jakub „ayke” Smoczyński. Słabe wyniki m.in. podczas turniejów Beloud Cup #6 oraz Pierwiastek X zaważyły o finalnym rozpadzie tej ekipy.

BULD, Morfan oraz yaotziN ponownie razem

Mniej więcej w połowie lipca BULD, Morfan oraz yaotziN dołączyli do europejskiego mixu pod nazwą ReviveMeJett, gdzie czekali już na nich Yaniv „nighmareK” Ericsson Schreiber oraz Emil „SemberN” Semb. Tym składem europejski mix wziął udział w otwartych kwalifikacjach do VCT Stage 3: EMEA – Europe Challengers 2. Z czasem yaotziN przeszedł na rolę trenera, a do zespołu dołączył Yarin „Xivi” Gartzi. Organizacja NOM Gaming Esports zdecydowała się na zakontraktowanie tego składu, jednak nighmareK finalnie będzie pełnił rolę menedżera, a europejska formacja aktualnie przeprowadza testy na piątego zawodnika, na których przebywa m.in. Grzegorz „GRUBINHO” Ryczko.

Na ten moment skład NOM Gaming prezentuje się następująco: 

  • Michał „BULD” Sokal
  • Mateusz „Morfan” Świętochowski
  • Yarin „Xivi” Gartzi
  • Emil „SemberN” Semb
  • Daniel „yaotziN” Roczniak – trener
Tagi: , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Pierwsza drużyna z Polski w play-offach EU Masters! PDW awansuje z grupy B

Mimo że przed nami jeszcze dwa dni fazy grupowej European Masters 2021 Summer, to już teraz możemy powiedzieć, że ta edycja wyszła lepiej niż poprzedn...