Za parę godzin rozpocznie się trzeci dzień rozgrywek rewanżowych w ramach grup European Masters. Dzisiaj czeka nas rozstrzygnięcie grupy C, czyli najbardziej wyrównanego zbioru na całym turnieju. BIG, Fnatic Rising oraz Illuminar Gaming mają identyczną liczbę zwycięstw i porażek. Przed IHG stoi więc trudne zadanie. Zero Tenacity natomiast pozostaje daleko w tyle i wciąż nie wygrało ani jednego spotkania. Jest to grupa naszpikowana naszymi rodakami, także zdecydowanie mamy komu kibicować.

CZYTAJ TEŻ:
EU Masters: Awans jest, ale z drugiej lokaty – PDW przegrywa dogrywkę z Movistar Riders

IHG w niezwykle wyrównanym wyścigu

Dzień rozgrywek zainauguruje pojedynek pomiędzy BIG oraz Zero Tenacity. Ekipa Wojciecha „Wojtusia” Świdra musi tutaj powalczyć o pierwsze zwycięstwo, jeśli wciąż chce liczyć na awans do następnej fazy. Zadanie to będzie niesłychanie trudne, ponieważ Dawid „Melonik” Ślęczka i spółka nie zamierzają oddawać ani jednego punktu. W końcu idą łeb w łeb z dwoma innymi zespołami i porażka mogłaby ich kosztować odpadnięciem z wyścigu po play-offy. Następnie wicemistrzowie Ultraligi zmierzą się z Fnatic Rising. Podopieczni Pawła "delorda" Szabli ostatnim razem polegli w walce z reprezentantami Polski i z pewnością będą chcieli się zrewanżować. Ten mecz będzie również bardzo ważny w kontekście rozstawienia w grupie, jako że jest to bezpośrednie starcie ekip, które mają identyczne rezultaty.

Chwilę potem akademia LEC stawi czoło drużynie prowadzonej przez Kacpra „Nahovskyego” Merskiego. Następnie Illuminar podejmie BIG i bez wątpienia będzie to najważniejsze spotkanie dla polskiej organizacji. Wygrana może pozwolić naszym rodakom na awans, jednak w przypadku porażki... może być krucho. Zaraz potem IHG stoczy też bój z mistrzami Bałkan i będzie to już (nie licząc możliwych dogrywek) ostatnie spotkanie ekipy znad Wisły w grupie. Na sam koniec Fnatic Rising podejmie BIG.

Harmonogram dzisiejszych meczów EU Masters 2021 Summer:

6 września
16:30 Zero Tenacity vs BIG BO1
17:30 Fnatic Rising vs Illuminar Gaming BO1
18:30 Fnatic Rising vs Zero Tenacity BO1
19:30 Illuminar Gaming vs BIG BO1
20:30 Zero Tenacity vs Illuminar Gaming BO1
21:30 Fnatic Rising vs BIG BO1

Wszystkie mecze będziecie mogli obejrzeć na kanałach Polsat Games w serwisie TwitchYouTube oraz w telewizji. Po więcej szczegółowych informacji na temat European Masters 2021 Summer zapraszamy do naszej relacji tekstowej.